in , ,

Найближчий до тебе: Укртелеком почав встановлювати зарядні станції для електротранспорту у Києві та передмісті

Укртелеком підготував справжній подарунок для всіх власників електротранспорту. З 1 січня 2021 року компанія запускає в комерційну експлуатацію мережу зарядних станцій для електротранспорту UTrecharge.

Пілотний проект передбачає встановлення 50 таких станцій протягом січня в Києві, Ірпіні, Ворзелі, Бучі, Вишгороді, Борисполі. 

Наразі встановлено понад 30 станцій, від яких вже можна зарядити не тільки електромобіль, але й велосипед, самокат, гіроскутер або інші прилади.

Важливо знати! Послугу можна отримати тільки за умови наявності власного кабелю!

Яке обладнання?

Укртелеком встановлює сучасні зарядні станції європейського виробника, що мають відповідну сертифікацію та безпечні у використанні. Електричні зарядні станції UTrecharge обладнані двома типами роз’ємів TYPE 2 та TYPE F/SCHUKO (євророзетка) потужністю 22 кВт та 3,5 кВт, відповідно.

Тобто, якщо, наприклад, електромобіль Jaguar i-Pace здатен приймати електрику на потужності 11 кВт/год, то його 90-кіловатну батарею від роз’єму Type 2 можна буде з 0% до 100% зарядити за 8 годин – тобто протягом ночі. Це значно швидше, ніж від звичайної побутової розетки.

Власники електротранспорту можуть зарядити свій автомобіль, велосипед, самокат, гіроскутер або інші прилади за умови наявності власного кабелю.

Скільки коштує зарядка?

Вартість зарядки становить 9.90 грн за 2 кВт/год. На першу зарядку діє знижка 50%.

Де розташовані електрозаправки UTrecharge?

Місця встановлення зарядний станцій UTrecharge можна побачити на мапі у мобільному додатку.

Як скористатися станцією UTrecharge?

Скористатись зарядними станціями можна завантаживши на будь-який пристрій  з операційною системою IOS або ANDROID додаток UTrecharge. Посилання на додаток доступне на сайті послуги https://utrecharge.ukrtelecom.ua/

Щоб зарядити свій електротранспорт, потрібно зробити декілька простих кроків:

  1. Відкрити додаток UTrecharge.
  2. Зареєструватися як користувач: ввести e-mail, ім’я.
  3. Після входу в додаток знайти найближчу станцію UTrecharge на мапі та зарезервувати її (за 30 хвилин) або одразу розпочати зарядку.
  4. Зарядка розпочнеться після того, як користувач додасть платіжну картку та з неї зніметься сума за перші 2 кВт.

Чому саме Укртелеком?

Впровадження послуги UTrecharge є частиною діяльності «Укртелекому» з ефективного використання ресурсів компанії, що вивільняються внаслідок технічного переоснащення та модернізації телеком інфраструктури. 

“Справа в тому, що сучасне телеком обладнання набагато компактніше й не потребує великого обсягу електроенергії, отже її надлишок на модернізованих об’єктах тепер зможуть використовувати власники електротранспорту. Зважаючи на зростання ринку електромобілів в Україні та, відповідно, попиту на електричні зарядні станції загального користування, Укртелеком вважає цей напрямок бізнесу перспективним, в тому числі з точки зору підтримки технологій, що не шкодять довкіллю” – пояснив AUTOGEEK PR-директор компанії Укртелеком Михайло Шуранов.

При цьому компанія не має наміру обмежуватися лише власними зарядними станціями. В Укртелекомі планують розвивати партнерство з мережами електричних зарядних станцій і в інших містах України.

В чому переваги?

По-перше, UTrecharge – це мережа станцій, розташованих найближче до житлових масивів. Адже саме розташування об’єктів Укртелекому переважно у місцях щільної забудови дає змогу ефективно розмістити “розетки” електрозаправок найзручніше для користувачів електротранспорту.

По-друге, доступна вартість зарядки дає змогу підживити струмом не тільки дорогі електромобілі, але й звичайні електроскутери та електровелосипеди.

По-третє, зручний додаток, що не містить реклами та інших непотрібних функцій, дозволяє навчитись користуватись ним навіть підлітку або людині у поважному віці.

Як довго будуть працювати станції UTrecharge?

Як пояснюють в Укртелекомі, сервіс надання послуги із заряджання електротранспорту – це пілотний проект, розрахований на півроку. Після 6-місячного періоду в компанії будуть міркувати над розширенням мережі.

Мета проекту – не створити конкуренцію із іншими операторами зарядних станцій, а забезпечити попит на послугу серед широких верств населення.

При цьому в компанії Укртелеком не виключають розширення спектру послуг для користувачів зарядних станцій UTrecharge після завершення пілотного проекту за рахунок надання додаткових переваг, зокрема, встановлення інших типів розємів та, наприклад, впровадження зон з доступом до Wi-Fi-інтернету під час зарядки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Дочекалися: мережу Tesla Supercharger відкрили для електромобілів інших марок

Tesla відкрила перший офіційний автосалон у Польщі