in

“Енергоатом” створить національну мережу електричних зарядних станцій: налічуватиме 120 електрозаправок

Як вже повідомляв AUTOGEEK, в Україні побудують національну мережу зарядних станцій для електромобілів. Побудовою мережі буде займатися державне підприємство “Енергоатом”.

27 вересня 2022 року, Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про створення ДП «НАЕК «Енергоатом» мережі швидкісних автомобільних електрозарядних станцій».

Згідно з документом Енергоатом визначено замовником робіт зі створення такої мережі.

Коментуючи ухвалене урядове рішення, президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін наголосив, що Компанія має значні потужності для виробництва дешевої та чистої електроенергії, яка може постачатися і на нові сегменти внутрішнього ринку, задовольнити дедалі більші потреби вітчизняних автоперевізників у доступній електроенергії, швидкій та комфортній зарядці електричних автомобілів у будь-якому куточку України.

Для Енергоатома це також і вихід на роздрібний ринок продажу електроенергії, що суттєво збільшить капіталізацію Компанії.

Проєктом створення національної мережі передбачається будівництво протягом двох років 120 автомобільних електричних зарядних станцій: 40 – великої потужності (160+ КВт) та 80 – середньої (60+ КВт) в обласних центрах і на основних автомагістралях країни.

Нагадаємо, у червні 2022 року ДП «НАЕК «Енергоатом» і АБ «Укргазбанк» підписали Меморандум про партнерство та взаємодію, домовившись розпочати спільну реалізацію проєкту щодо створення національної мережі електричних зарядних станцій з використанням фінансових можливостей Укргазбанка і виробничо-технічного потенціалу Енергоатома як найбільшого виробника електричної енергії в країні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Перший в історії: представлено спортивний флагман BMW XM з електрифікованою системою приводу

Hankook представив нову модель зимових шин iON winter для електромобілів преміум-класу: що потрібно знати