in , ,

Які запчастини обрати для автомобіля: оригінальні чи їхні аналоги?

Технічне обслуговування та ремонт транспортного засобу – частина життя кожного автолюбителя. Власники машин рідко займаються самостійним ремонтом, що обумовлено ускладненням конструкції автомобіля, великою кількістю електронних систем та комп’ютеризацією.

Якщо ремонт машини краще довірити професіоналам – майстрам автосервісу – купівлю запчастин краще взяти на себе. Зазвичай вигідніше купить запчасти на авто самостійно, адже такий підхід призводить до суттєвого зниження витрат на ремонт.

Причини купити оригінальні запчастини

Головна причина купити оригінальні запчастини пов’язана з їхньою надійністю. Якщо ви встановлюєте деталі, які виготовляються відповідно до технічних регламентів автовиробників, можна не сумніватися в їхній безперебійній та повноцінній роботі. Переваги оригінальних запчастин:

  • Вони виготовлені виробником автомобілів або на його замовлення відповідно до технічного завдання.
  • Гарантія на термін до 2 років.
  • Відсутність проблем під час встановлення. Оригінальна деталь ідеально вписується в систему або вузол – відповідають геометричні параметри та електричні схеми.

Оригінальні деталі функціонують згідно задуму конструкторів, забезпечуючи найкращі динамічні характеристики автомобіля, керованість та безпеку. Так, тільки оригінальні амортизатори та пружини здатні підтримувати функції підвіски на високому рівні.

Визначити, що оригінальна деталь можна по маркуванню. У країнах ЄС розроблено єдині стандарти маркування запчастин. Оригінальні деталі маркуються OE. Продукція, що виготовляється сторонніми підприємствами на оригінальному обладнанні, але без логотипу автоконцерну, маркується символами OEM. Для маркування запчастин, що виробляються на підприємствах, що співпрацюють з автоконцерном у рамках інших проектів, використовуються символи OEQ. Маркування «AM» означає, що деталі зроблені на заводах сторонніх виробників, які не мають жодного стосунку до автоконцерну.

Тонкощі економічної вигоди

Виробники рекомендують встановлювати лише оригінальні запчастини, щоб унеможливити відмови у роботі. Якщо ви встановлюєте оригінальну деталь, вона забезпечує бездоганну роботу систем та вузлів протягом тривалого часу. Неоригінальна продукція швидше виходить з ладу, що часто пов’язано з некоректними розмірами – корпус більше піддається механічним навантаженням та ушкоджується.

Власник автомобіля платить двічі за неякісну продукцію. Оригінальні запчастини в інтернет-магазині можна купити дешевше, ніж у офіційного дилера або в автомайстерні. Внаслідок цього витрати на ремонт скоротяться без втрати якості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Названо найнадійніші електромобілі 2022 року: новачок у лідерах рейтингу

Завод по збиранню електропікапів Ford F-150 Lightning перевели на роботу у три зміни через великий попит