in

В Україні побудують національну мережу зарядних станцій для електромобілів: що відомо

В Україні створять національну мережу електричних зарядних станцій. 

Про це повідомили в Енергоатомі.

Реалізують проєкт ДП «НАЕК «Енергоатом», який є найбільшим виробником електроенергії в Україні, та АБ «Укргазбанк». Першим кроком для цього стало підписання 17 червня Меморандуму про партнерство та взаємодію.

«Сьогодні зроблений ще один важливий крок розвитку інфраструктури електричного транспорту та створення національної мережі зарядних станцій в Україні, визначені джерела фінансування для розбудови цієї мережі на території всієї країни», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко під час підписання документу.

Він також додав, що реалізація проєкту сприяє виконанню Україною міжнародних зобов’язань щодо декарбонізації: 

«Ми пришвидшуємо досягнення вуглецевої нейтральності економіки України, а також зменшення забруднення навколишнього природного середовища».

У той же час президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін наголосив, що компанія готова задовольнити зростаючі потреби вітчизняних автомобільних перевізників у доступній електроенергії, а також швидкій та комфортній зарядці електричних автомобілів у будь-якому куточку України.

Заступник Голови правління Укргазбанку Денис Чернишов, у свою чергу, підкреслив, що фінансування проєктів, пов’язаних з ефективним використанням енергоресурсів та зменшення негативного впливу на довкілля були і залишаються одними з пріоритетних напрямків роботи банку.

Варто зазначити, що будівництво національної мережі електричних зарядних станцій ще на крок наближає Україну до світових норм та стандартів.

Нагадаємо, у 2021 році українці придбали 8,5 тисяч електромобілів. Це приблизно на 20% більше, ніж роком раніше. Але у квітні-травні 2022 попит на електроавтомобілі в Україні зріс у 15 разів. Дефіцит пального та зростання цін на нього, викликані війною і знищенням нафтопереробної інфраструктури, змусив багатьох по-іншому подивитися на авто на електротязі. Заправка «від розетки» сьогодні на порядок дешевша, ніж бензин, дизель чи газ.

Станом на 1 червня 2022 року в Україні зареєстровали 36 602 електромобілі, щомісячний приріст парку електромобілів становить близько 800 автомобілів.

Як раніше повідомляв Autogeek, в селі Капітанівка, що знаходиться поблизу Києва, для всіх власників електромобілів відкрили потужну 50-кіловатну зарядну станцію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Більше, ніж в Техасі: німецький завод Tesla почав виробляти 1000 електромобілів на тиждень

Дизайнери “злили” новий ескіз майбутнього електромобіля Hyundai Ioniq 6