in ,

Нова технологія виробництва дисків для авто збільшила їх міцність на 26%, а еластичність – на 190%

Нова технологія виробництва дисків для авто збільшила їх міцність на 26%, а еластичність - на 190%

У виробництві автомобільних дисків відбулася революція! Новий спосіб виготовлення легкосплавних дисків з алюмінію дозволяє отримати більш міцні і еластичні диски при мінімумі витрат.

Технологія Flow Forming збільшує міцність дисків з алюмінієвих сплавів на 26%, а еластичність – на цілих 190% в порівнянні зі звичайними литими дисками. При цьому вага готового виробу навіть менше. Як це виходить? Давайте пояснимо!

Flow Forming – це різновид холодного формування металу. Запатентована вона ще в 2010 році, але у виробництві автомобільних дисків стала використовуватися зовсім нещодавно.

Заготованку диска закріплюють на спеціальному верстаті, який розкручує її. Внутрішня поверхня буртика прокочується спеціальним металевим валиком до отримання остаточної форми. По суті форма диска «видавлюється» під великим тиском, через що відбуваються зміни на фізико-хімічному рівні.

Алюміній спресовується, а його металева решітка стає міцнішою і еластичнішою. А ще готовий диск приблизно на 25% легше своїх литих аналогів.

Суть технології вкрай проста. Метал «розкочується» верстатом, як тісто. Під настільки високим тиском навіть надміцні сплави перетворюються в пластичну масу, яку можна «ліпити» як завгодно. І саме таке пресування покращує властивості металу. 

Нова технологія виробництва дисків для авто збільшила їх міцність на 26%, а еластичність - на 190%

Переваги таких коліс вже оцінили автогонщики. Цілий ряд команд Формули-1, серед яких Ferrari, Red Bull, McLaren і Mercedes, вже встановили на свої боліди саме такі диски. 

Висока міцність дозволяє їм витримувати критичні навантаження, а легка вага збільшує швидкість розгону машини і її маневреність.

При цьому Flow Forming диски актуальні і для звичайних автолюбителів. Вартість стандартних розмірів практично не відрізняється від ціни звичайних литих дисків, а велика кількість варіантів дозволяє тюнінгувати будь-які автомобілі аж до найдорожчих.

Експерти вважають, що технологія цілком може скласти серйозну конкуренцію звичайному литтю й куванню. Аж до майже повного витіснення конкурентів з ринку. Виробники автозапчастин прогнозують, що близько 40% автомобілів в Європі і США перейде на диски Flow Forming протягом найближчих 7 років.

Flow Forming диски вже можна купити і на українському ринку. 

https://avtodiski.net.ua/ua/disk/tip-litye – тут ви можете подивитися пропозиції і оцінити їх переваги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Нова технологія виробництва дисків для авто збільшила їх міцність на 26%, а еластичність - на 190%
Hyundai створив першу у світі систему "розумного" круїз-контролю: як це працює

Hyundai створив першу у світі систему “розумного” круїз-контролю: як це працює

Електричний Porsche 924 та переобладнаний Mercedes: в Україні відзначили "Саморобника року 2019"

Електричний Porsche 924 та переобладнаний Mercedes: в Україні відзначили “Саморобника року 2019”