in

Відео дня: в Škoda придумали, як одному водієві керувати кількома автомобілями одночасно

Škoda Auto почала випробування системи Follow the Vehicle, яка дозволяє одному автомобілю, автоматично рухатися слідом за іншим.

Інженери Škoda спільно з співробітниками Технічного університету Острави (VŠB-TUO) розробили технологію, яка дозволяє одному водієві керувати двома автомобілями одночасно. На даний час систему Follow the Vehicle (Слідуйте за автомобілем) тестують на кампусі VŠB-TUO за допомогою двох спеціально обладнаних автомобілів Škoda Superb iV.

В основі проекту лежить принцип «два автомобілі – один водій». Водій управляє першим автомобілем (Master), визначаючи маршрут, швидкість, смугу руху та інші параметри. Другий автомобіль (Slave) переміщається за ним на відстані до 10 метрів, але не копіює синхронно будь-який рух першого, а стежить за дорожньою ситуацією, ідентифікуючи тривимірні об’єкти за допомогою системи датчиків, камер та радарів, а також спеціально встановленого блоку зв’язку для обробки даних.

Перед початком поїздки обидва автомобілі отримують цифровий код, який дозволяє їм спілкуватися між собою та зв’язуватися з іншими транспортними засобами та дорожньою інфраструктурою за допомогою технології Car-to-X або C2X. Обмін даними здійснюється через стандарт автомобільного зв’язку ETSI ITS-G5 і мобільні мережі 4G, LTE та 5G. Система відстежує оточення автомобіля та поточний трафік у режимі реального часу.

Автори проекту вважають, що система Follow the Vehicle буде корисна операторам автопарків, компаній по оренді автомобілів та каршерінгових сервісів, оскільки дозволить відвозити другий автомобіль без водія.

Як раніше повідомляв Autogeek, нова технологія заглушення шуму від Jaguar Land Rover знизить втому водія в дорозі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Поліс зі знижкою: GM запускає програму автострахування для зразкових водіїв – як це працюватиме

Оновлений Mitsubishi Eclipse Cross: стали відомі характеристики кросовера