in

Німеччина готує революційний закон про зарядні станції для електромобілів: що зміниться

На Міжнародному автосалоні в Мюнхені канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив, що найближчими тижнями країна стане “першою країною в Європі, яка ухвалить закон, що зобов’язує операторів АЗС на 80% своїх заправних станцій надавати можливості швидкої зарядки потужністю не менше 150 кВт для електромобілів”.

В даний час у Німеччині є 90 000 громадських зарядних станцій, але до 2030 року вона планує створити 1 мільйон пунктів зарядки, щоб стимулювати автомобілістів пересідати на електромобілі. Коли зникне занепокоєння щодо запасу ходу, набагато більша частина населення з радістю перейде на електромобіль. Мета Німеччини – мати на дорогах 15 мільйонів електромобілів до 2030 року.

За даними Reuters, наприкінці квітня на дорогах Німеччини було лише близько 1,2 мільйона електромобілів, тож попереду ще довгий шлях. Високі рекомендовані роздрібні ціни, обмежений запас ходу та відсутність зарядних станцій — це частина проблеми, але цей крок уряду може стати поворотним моментом.

Цікаво, що на початку цього року Tesla подала до суду на велику заправну корпорацію в Німеччині Tank & Rest через її монополію на заправні станції вздовж автобанів, оскільки компанія має право вирішувати, де можна встановлювати зарядні пристрої. Tesla вважає, що їй слід дозволити встановлювати швидкі станції зарядки там, де вони є найбільш необхідними. Через цей прецедент Tank & Rest може бути змушена співпрацювати з Tesla, щоб заощадити витрати на встановлення обов’язкових зарядних пристроїв.

Зрештою, Шольц також відзначив китайські електромобілі, які домінували цього року на автосалоні в Мюнхені. Багато хто висловлює сумніви щодо здатності Європи конкурувати з технологіями, які пропонують китайські електромобілі.

“Конкуренція має нас підстьобувати, а не лякати. У 1980-х роках говорили, що японські автомобілі заполонять ринок. Через двадцять років це були автомобілі корейського виробництва, а тепер імовірно китайські електромобілі”, – заявив канцлер.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Tesla відкриє першу зарядну станцію з фірмовим кафе.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

У Британії відкрили найбільшу зарядну станцію для електромобілів: скільки машин поміститься

Новий Volkswagen Golf буде лише електричним: перші подробиці про дев’яте покоління