in

Відео дня: електричне аеротаксі Prosperity I від AutoFlight здійснило перший безпілотний політ

Пройти сертифікацію в авіаційних відомствах Європи та Китаю компанія планує до 2025 року.

Першим кроком до цієї мети став тестовий політ Prosperity I, відео якого китайський розробник електричних літальних апаратів вертикального зльоту і посадки (eVTOL) Autoflight опублікував у YouTube.

Політ відбувся у січні цього року на випробувальному полігоні компанії у провінції Цзянсу, Китай. Безпілотний літальний апарат піднявся на висоту 150 метрів і на швидкості близько 180 км/год перейшов у режим горизонтального польоту. На відео видно, що в цей момент підйомні гвинти перестали обертатись й повільно розвернулися в поздовжньому напрямку для мінімального опору. При переході у режим вертикального польоту та посадки все відбувається з точністю навпаки.

Prosperity I – чотиримісний електролітак з вертикальним зльотом та посадкою, здатний здійснювати перельоти на відстань до 250 км на крейсерській швидкості до 200 км/год. Зі слів розробників, під час тестового польоту максимальна швидкість польоту складала 198 км/год. Вертикальний зліт забезпечують чотири пари гвинтів, які відключаються при наборі необхідної висоти та горизонтальної швидкості. У крейсерському режимі літальний апарат утримують у повітрі крила й пара штовхаючих гвинтів у задній частині.

Autoflight планує вийти на європейський ринок аеротаксі і з цією метою нещодавно відкрила представництво у Німеччині. Пройти сертифікацію в авіаційних відомствах, включаючи китайську CAAC та європейську EASA, компанія розраховує до 2025 року. Одним із плюсів своєї розробки китайці називають відмову від традиційних авіаційних ланцюжків поставок, «які не призначені для літаків вертикального зльоту та посадки, що призводить до необґрунтованих витрат на пасажиро-милю». Більшість деталей у конструкції Prosperity I – власне виробництво.

У Autoflight розраховують, що ранній вихід на ринок аеротаксі та «потужна бізнес-модель» (70% маржі від продажу літаків, 95% за використання та плата за програмне забезпечення і обслуговування) дозволять до 2031 року отримувати до 100 млрд доларів прибутку на рік при оцінці понад 1 трильйон.

Як раніше повідомляв Autogeek, NASA зацікавилось випробуваннями електричного аеротаксі eVTOL.

За матеріалами: New Atlas

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

YASNO продовжує розширювати мережу: у Києві та області встановили ще вісім зарядних станцій для електромобілів

Понад 400 тисяч електромобілів Tesla стали жертвами «фантомного гальмування»: що спричинило проблему