in ,

Понад 400 тисяч електромобілів Tesla стали жертвами «фантомного гальмування»: що спричинило проблему

За останні дев’ять місяців офіційно зареєстровано 354 скарги на «фантомне гальмування».

За даними Національного управління безпеки руху на трасах (NHTSA) США, потенційно проблемними можуть бути всі автомобілі Tesla Model 3 та Model Y, випущені у 2021 та 2022 роках. Це близько 416 000 одиниць.

Зі слів власників електромобілів, які звернули зі скаргами до регулятора, під час руху на великих швидкостях система активує гальма без попередження і навіть за відсутності на дорозі інших транспортних засобів. У деяких випадках – кілька разів за поїздку.

Як повідомили у NHTSA, наразі жодних повідомлень про ДТП, постраждалих та жертви у результаті подібної роботи системи не надходило, але попередню оцінку, що передує оголошенню відклику, розпочато. Однак, можливість аварій, у тому числі зі смертельним наслідком, не виключається, особливо на швидкісних трасах. Крім того, у останні місяці кількіть скарг на невиправдані самовільні зупинки стає більше.

Особливого після того, як восени минулого Tesla відкликала оновлення своєї системи допомоги водієві Full Self-Driving через проблеми з несподіваними попередженнями про лобове зіткнення та «фантомне гальмування». З листопада по січень їх було 107, тоді як у попередні 22 місяці лише 34. Наразі у NHTSA заявляють про 354 випадки.

На думку експертів, причина нинішніх проблем – відмова від лідарів. Минулого року вони зникли з арсеналу нових Model 3 та Model Y, системи яких тепер спираються лише на дані камер.

Як раніше повідомляв Autogeek, мережу Tesla Supercharger в Нідерландах повністю відкрили для електромобілів інших марок.

За матеріалами: 3D News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Відео дня: електричне аеротаксі Prosperity I від AutoFlight здійснило перший безпілотний політ

Оце колеса: новий електроседан Great Wall в камуфляжі потрапив на шпигунські фото