in ,

Класифікація і види моторного масла для авто

Задля забезпечення ефективної роботи ДВЗ використовується спеціальне моторне масло. Ця технічна рідина виконує одразу декілька функцій:

  • змащування деталей та поверхонь, що труться;
  • запобігання корозії металу;
  • утворення захисної плівки, завдяки якій тепло рівномірно розподіляється по агрегату.

Види мастильних речовин

Виходячи з технології виробництва і складу компонентів, машинное масло поділяється на три основні категорії:

  • Синтетичне (FullySynthetic). Дані матеріали мають високі експлуатаційні характеристики, тому є найкращим варіантом. «Синтетика» зберігає свої властивості в жарку погоду і є несильно густою за мінусової температури.
  • Напівсинтетичне (Semi-Synthetic). Ці матеріали відрізняються мінеральною основою, яка присмачена різними синтетичними присадками, що сприяють підвищенню експлуатаційних властивостей.
  • Мінеральне (Mineral). Ці суміші отримують під час перегонки нафти. Незважаючи на повністю мінеральну природну основу, таке машинне масло характеризується слабкими характеристиками.

Залежно від типу двигунів, все машинні масла поділяються на три групи: для бензинових моторів, дизелів, турбированних силових агрегатів. Також моторні масла класифікують, виходячи з сезонності – різні види матеріалів мають відмінні в’язкісно-температурні характеристики.

Стандартизація мастильних речовин

Моторні масла для машин класифікують за різними стандартами:

  • SAE: цей стандарт використовують для поділу мастильних матеріалів по в’язкості і сезонності. Більш рідкі масла призначаються для «холодних» кліматичних зон, а густі – для м’якого клімату.
  • API: в даному випадку класифікація грунтується на типах ДВЗ і умовах експлуатації. Масла категорії «S» (Service) розраховані на бензинові чотиритактні мотори, «C» (Commercial) – на дизельні двигуни, силові агрегати вантажного транспорту і спецтехніки.
  • ACEA: цей стандарт також грунтується на типі двигунів. Машинні масла А/В створені для бензинових і дизельних двигунів легкових машин; C – для моторів авто, які відповідають екостандартам ЄВРО-4+; Е – змащувальні речовини для ДВС вантажних авто і спецтехніки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Ціна від $36 000: електричний пікап Alpha Wolf проїжджатиме понад 400 км на одному заряді

Випускатимуть до 1000 штук на день: Geely побудувала «розумний» електромобільний завод