in ,

Випускатимуть до 1000 штук на день: Geely побудувала «розумний» електромобільний завод

Покупцям електромобілів Zeekr покажуть процес виробництва їх автомобілів у режимі реального часу.

Китайська автомобілебудівна корпорація Geely Automobile вдалася до рішення, випробуваного кілька років тому Volkswagen: покупцям e-Golf пропонували за 390 євро спостерігати за процесом складання їх автомобілів на Скляній мануфактурі у Дрездені. Таку ж можливість отримають клієнти суббренду Zeekr, виробництво електромобілів якого почнеться у четвертому кварталі 2021 року на новому високотехнологічному заводі Geely.

«Розумне» підприємство побудовано на основі інтелектуального цифрового планування. На першому етапі були створені надточні копії виробничих цехів та технологічних ліній. Потім почалося віртуальне налагодження устаткування і тільки після цього завод матеріалізувався на ділянці площею близько 134 гектарів.

Плановий річний обсяг виробництва складе 300 000 автомобілів. Весь виробничий процес автоматизовано, а негативний вплив на зовнішнє середовище зведено до нуля. Наприклад, тільки на ділянці зварювання працюють 323 роботи.

Підприємство оснащене бездротовою мережею 5G. На кожній ділянці складальної лінії встановлені камери, що дозволить замовникам спостерігати онлайн за процесом виробництва їх електромобілів. Також фото процесу виробництва та технологічних випробувань будуть з’являтися у спеціальному застосунку.

Першою моделлю нового заводу буде електромобіль Zeekr 001, побудований на модульній платформі SEA, розробленій Geely спільно з Volvo. Надалі на конвеєр планують поставити кілька електромобілів на різних платформах. Як стверджують в Geely, їх виробництво можна організувати одночасно. Це дозволить збирати по 1000 автомобілів за день.

Як раніше повідомляв Autogeek, Renault будуватиме гібридні автомобілі на платформі Geely.

За матеріалами: Geely

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Класифікація і види моторного масла для авто

Кабмін планує врегулювати рух електросамокатів та гіроскутерів: що пропонують