in

Керівника компанії з випуску електровантажівок Nikola засудили на 4 роки: у чому звинуватили

Тревора Мілтона, колишнього генерального директора Nikola, засудили до чотирьох років у федеральній в’язниці за шахрайство. Рішення передбачає штраф у розмірі 1 мільйона доларів, відшкодування та додатковий випробувальний термін. Однак поки що Мілтон залишається на свободі під заставу, оскільки він оскаржує вирок.

Мілтон був керівником компанії Nikola у 2018 році, коли вона, за загальним визнанням, підробила відео свого прототипу електричної вантажівки, що їде дорогою. Цей випадок разом із багатьма іншими заявами Мілтона змусив багатьох повірити, що компанія була ближче до повномасштабного виробництва, ніж це було насправді. Ще в жовтні 2022 року суд присяжних визнав його винним у шахрайстві з цінними паперами.

Суддя призначив Мілтону чотири рок федеральної в’язниці разом із штрафом у 1 000 000 доларів США, сумою відшкодування, яка ще не визначена, і трьома роками звільнення під наглядом після відбуття ним початкового покарання. Насправді це трохи менше покарання, ніж спочатку просили прокурори. Вони вимагали, щоб Мілтон відсидів 11 років і заплатив 5 мільйонів доларів штрафу.

Відтоді, як Мілтон покинув Nikola, компанії вдалося випустити водневу електричну вантажівку, але цей крок уперед був ускладнений численними проблемами. У першому кварталі 2023 року збиток фірми склав 169 мільйонів доларів. У травні вона отримала повідомлення про виключення з лістингу від NASDAQ, оскільки протягом тривалого часу торгувала акціями за ціною нижче долара. У червні компанія скоротила 270 робочих місць, згодом на її території сталася пожежа, яка знищила чотири вантажівки.

Попри серію невдач, у компанії вірять, що їм вдасться найближчим часом представити серійний електричний вантажний тягач та запустити його у серію.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, перша електрична вантажівка Volta Zero зійшла з конвеєра в Австрії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Треба почекати два місяці: власники електромобілів GM і Ford отримають доступ до Tesla Supercharger

Стали відомі найпопулярніші кольори електромобілів в Україні: список