in ,

Автомобілі Mercedes-Benz навчилися попереджати один одного про вибоїни на дорозі: як це працює

Mercedes-Benz оновив систему Car-to-X Communication.

Підтримка системи Car-to-X Communication з’явилася на автомобілях Mercedes-Benz у 2016 році і до недавнього часу працювала тільки на прийом. Випущене виробником оновлення дозволило автомобілям спілкуватися між собою, точніше, попереджати один одного від вибоїни та «лежачих поліцейських».

Працює це таким чином: коли на передній та задній підвісці послідовно фіксуються стиснення та відскок система ідентифікує це як перешкоду й відправляє інформацію про це до хмарного сховища Daimler AG. Після аналізу даних вона розсилається на інші автомобілі, що знаходять поблизу.

Попередження про перешкоду водій отримає у вигляді іконки на дисплеї та голосового сповіщення «Обережно, вибоїна!» або «Увага, лежачий поліцейський!» приблизно за 10 секунд до того, як вона з’явиться перед автомобілем. Це дозволить водієві змінити траєкторію руху або заздалегідь пригальмувати перед перешкодою.

Як повідомили у компанії, попередження відправляються 36 мовами, які підтримуються фірмовим мультимедійним комплексом Mercedes-Benz. Для роботи системи його наявність в автомобілі обов’язкова. Плюс до цього «мультимедійка» повинна включати навігаційну систему та модуль зв’язку з активованою вбудованою SIM-картою. Залежно від мобільної мережі підключенні займає від однієї секунди до однієї хвилини.

Поки генерувати повідомлення про перешкоди на дорозі можуть тільки електричний седан EQS та моделі C-Class і S-Class нового покоління. Для роботи служби Car-to-X-Communication дані про автомобіль повинні регулярно відправлятися у Daimler AG. Компанія гарантує захист персональних даних і регулярно видаляє дані про автомобілі.

Ще одне нововведення – мережева інтеграція асистента бокового вітру Crosswind Assist, який коригує роботу гальмівної системи і рульового управління, допомагаючи водієві утримувати автомобіль на дорозі при сильних поривах. Інформацію про цю проблему через Car-to-X отримають й інші автомобілі, що знаходяться поблизу.

Нажаль, нові здібності автомобілів Mercedes-Benz зможуть оцінити тільки автомобілісти окремих країн.

Як раніше повідомляв Autogeek, Mercedes-Benz розробив універсальну електромобільну зарядку для всіх типів розеток.

За матеріалами: Daimler

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Інтриги, хитрощі та дискваліфікації: чим запам’яталися гонки Formula E у Лондоні (відео)

Berlin E-Prix: все, що потрібно знати про завершальний етап Formula E