Опубліковано результати літніх тестів електромобілів на далекобійність.
Норвезька автомобільна федерація (NAF) опублікувала результати чергових піврічних тестів на далекобійність, в яких в цьому році брав участь 21 електромобіль. Метою випробувань була перевірка відповідності реального запасу ходу паспортному.
Заїзди відбувалися у суху погоду при температурі від 20 до 25 градусів та невеликому вітрі. Серед обраних на тести були електромобілі з запасом ходу від 200 км до 614 км у вимірювальному циклі WLTP, від сіті-кара Honda e до Tesla Model 3 та Hyundai Kona. Всі учасники випробувать, за винятком Model 3 і Kona, нові моделі.
Як відзначили в NAF, з кожним роком серед «новачків» виявляється все більше і більше гідних конкурентів електромобілям Tesla, які утримують лідерство за запасом ходу та швидкістю зарядки протягом багатьох років. Серед конкурентів випробувачі окремо виділили Skoda Enyaq і Ford Mustang, які вперше з’явилися на норвезьких дорогах й продемонстрували вражаючі запас ходу та швидкість зарядки.
В середньому більшим на 6% за паспортний запас ходу виявився у 18 з 21 автомобілів. Минулого літа за межі заявленого діапазону вийшли 28 з 29 електромобілів. Особливо вразив електрокросовер BMW iX3, реальний запас ходу якого виявився на 20% більшим заявленого: 556,2 км проти 450 км. Для порівняння Tesla Model 3 LR 2020 роки змогла подолати на 52 км більше офіційного запасу ходу (560 км), а Hyundai Kona EV 2021- на 53 км (паспортний 484 км).
Не зуміли досягти заявлених виробниками цифр тільки три моделі: Polestar 2, Citroën e-C4 і Xpeng G3. Їх результати виявилися відповідно на 3, 5 та 12 км менші.
Як раніше повідомляв Autogeek, середньорічний пробіг електромобілів виявився більшим, ніж у авто з ДВЗ.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: