in

300 км за 20 гривень: в Україні побудували суперекономічний електромотоцикл

Реальний запас ходу саморобного електробайка склав 320 км.

Про свій електробайк мешканець Дніпра Чен Кім розповів у програмі «Джедаї» на каналі «2+2». Втілення мрії про електромотоцикл, який дозволяє здійснювати щоденні поїздки, не піклуючись про зарядку батареї та відстані, зайняло 9 місяців. Але, зі слів майстра, цей час був витрачений не дарма. Місяці проб і помилок завершилися народженням унікального електробайка, здатного долати на одному заряді батареї 320 км та легко обганяти звичайні мотоцикли на швидкісті 105 км/год.

Важить електричний «кінь» Кіма всього 125 кг, що робить його легким у управлінні. Досить компактна, як для такого значного запасу ходу, батарея розташувалася під сидінням. Над заднім колесом знаходиться система охолодження двигуна, яка нагадує «вуха», що подають повітря до двигуна «Запорожця». Зверху на рамі – бак, в якому знаходяться з’єднання вузлів проводки та BMS (інтелектуальна система управління батареєю). Зі слів автора, обійшов такий бак більше 5000 доларів. Надалі в ньому розміститься ще й система безключового доступу.

Перший тест-драйв у 100 км до Кам’янського пройшов ідеально і Кім відправився далі. Шукати розетку для підзарядки батареї довелося тільки у Черкасах, приблизно через 321 км. Найближчим часом умілець з Дніпра планує доїхати на своєму мотоциклі до Києва та Ужгорода, а потім махнути за кордон. І ця поїздка коштуватиме йому копійки.

Як раніше повідомляв Autogeek, стартап Delfast запускає виробництво електробайків в Україні.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

80% за 8 хвилин: компанія GAC Aion розробила нову технологію швидкісної зарядки електромобілів

Електричний сміттєвоз Mercedes-Benz почали тестувати перед серійним випуском