in

Уряд Саудівської Аравії пересяде на електромобілі Lucid Air: компанія побудує окремий завод

Lucid Group будує новий завод у Саудівській Аравії, який стане першим виробничим майданчиком компанії за межами США. Зі слів генерального директора електромобільного стартапу Пітера Роулсона, на заводі налагодять великовузлове збирання седана Lucid Air.

Будівництво заводу AMP-2, розташованого в економічному місті короля Абдалли (King Abdullah Economic City, KAEC), почалося лише рік тому. Об’єкт ще незавершений, але обмежене виробництво планують розпочати вже у вересні. Всі деталі для Lucid Air доставлятимуть із заводу AMP-1 у Каса-Гранді, штат Арізона, США. Максимальна виробнича потужність майданчика досягне 155 000 автомобілів на рік.

Вперше про будівництво нового заводу у Саудівській Аравії Lucid Group оголосила у березні 2022 року. Завершити будівництво планували 2025 року. Під час оголошення фінансових результатів другого кварталу 2023 року Роулінсон заявив, що компанія уклала угоду про купівлю седанів Lucid Air з урядом Саудівської Аравії. Вона передбачає поставку 50 000 автомобілів з можливістю купівлі ще 50 000 одиниць. Постачання мають розпочатися до кінця цього року.

Уряд Саудівської Аравії через свій Державний інвестиційний фонд (PIF) є мажоритарним акціонером Lucid Group із 60,5% акцій. Нещодавно Суверенний фонд національного добробуту країни збільшив свою частку у стартапі. Це принесло Lucid в цілому 3 мільярди доларів США. З них 1,8 млрд. надійшло від дочірньої компанії PIF Ayar Third Investment Company.

Свій перший магазин на Близькому Сході, у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, Lucid відкрила у жовтні 2022 року. З червня 2023 року стартап доставляє туди електроседан Air американського виробництва.

Як раніше повідомляв Autogeek, виробництво електромобілів Lucid виросло на 200%, але є проблеми.

За матеріалами: InsideEVs

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

У Китаї розпочалося пробне виробництво оновленої моделі електромобіля Tesla Model 3 Highland

За ціною Porsche: власник водневого Hyundai ix35 отримав рахунок за ремонт у $114 000