in

У США планують дозволити людям без водійських прав користуватись автономними авто: для кого зроблять виключення

У США підготували новий законопроект, який повинен підтримати людей з особливими можливостями та дозволити їм користуватись автономними машинами.

Законопроект спрямований на юридичний захист пасажирів, які не мають водійських прав через інвалідність, якщо щось трапиться з транспортним засобом, наприклад, якщо їх зупинить поліція або машина потрапить у ДТП.

“Держава не повинна видавати ліцензію оператора транспортного засобу на експлуатацію або використання транспортного засобу, обладнаного автопілотом, адже це може дискримінувати особу з обмеженими можливостями на основі інвалідності”, – йдеться у тексті законопроекту.

Зазначається, що новий законопроект отримав двопартійну підтримку у Палаті представників. Ініціаторами закону стали конгресмени Браян Маст і Грег Стентон від Арізони. Цей штат є випробувальним майданчиком для більш ніж десяти компаній з автономними транспортними засобами.

За словами авторів законопроекту, автономні машини не вписуються в традиційні правові концепції водія та пасажира та вимагають від політиків почати думати по-іншому. Законопроектом також прописане виділення 5 мільйонів доларів на дослідження того, як покращити інфраструктуру громадського транспорту для людей з обмеженими можливостями, і на дослідження способів безпечного доступу людей до автономних транспортних засобів.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Tesla представила нову версію фірмового автопілота.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Власники електромобілів Hyundai Ioniq 5 виявили дуже незвичну несправність: як з нею боротимуться

Volkswagen зняв з виробництва популярний ліфтбек, але універсал же “поживе” на конвеєрі