in

У Польщі презентували перші вітчизняні електромобілі IZERA – позашляховик та хетчбек (фото, відео)

Польський автовиробник ElectroMobility Poland офіційно представив свій перший електромобіль Izera. Серійне виробництво автомобіля має стартувати в 2023 році.

Під час презентації глядачам було представлені назва, логотип та два прототипи: білий позашляховик та червоний хетчбек. За словами керівника компанії ElectroMobility Poland Пьотра Заремби, назву машини надихнули Ізерські гори та річка Ізера.

Автомобіль повинен мати два варіанти місткості акумулятора, прискорення до “сотні” менш ніж за вісім секунд. Номінальний запас ходу повинен становити 400 кілометрів за один заряд, а при швидкому заряді, тривалістю пів години, можна буде поповнити 80 відсотків акумулятора.

Дизайн Izera був створений командою польських інженерів та стилістів у співпраці з відомими закордонними фахівцями, включаючи Torino Design – італійську студію, яка працює з європейськими та світовими брендами. Консультантом проєкт був Тадеуш Єлець, дизайнер Jaguar.

Пьотр Заремба наголосив, що метою його компанії було створити автомобіль за розумними цінами, доступний для придбання середньостатистичному поляку. Автомобіль повинен продаватися в розстрочку, причому як ціна автомобіля, так і зарядка включаються в щомісячний платіж. Це робить Izera дешевшою, ніж аналогічні моделі зі внутрішнім згорянням в тому ж сегменті. 

Компанія ElectroMobility Poland оголосила, що створення прототипу до цього часу коштувало близько 30 млн злотих (6,8 млн євро), тоді як вартість запуску серійного виробництва складе 4-5 млрд злотих (909,4 млн. – 1,137 млрд євро).

Директор з технічної розробки продукту Лукаш Маліценко заявив, що виробництво Izera буде запущено в третьому кварталі 2023 року. Раніше – між другим і третім кварталом 2021 року будуть побудовані завод і виробнича лінія на півдні Сілезії.

Як раніше повідомляв Autogeek, уряд Польщі має намір до 2025 року вивести на дороги в цілому 1 мільйон електромобілів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Пробіг у 480 км на одному заряді буде вважатися стандартом для електромобілів

Колір електропікапа Tesla Cybertruck зможе змінюватися, залежно від температури кузова: як це працюватиме