in

Stellantis може почати випуск китайських електромобілів у Європі: подробиці

Через чотири місяці після оголошення про створення спільного підприємства з китайським виробником електромобілів Leapmotor, концерн Stellantis, як повідомляється, планує продовжити стратегічне співробітництво, побудувавши сотні тисяч електромобілів для свого нового партнера в Італії для європейського ринку.

Раніше Stellantis керував спільним підприємством Jeep у Китаї з GAC Group, яке вона успадкувала від Fiat Chrysler Automobiles до його злиття з Peugeot S.A. на початку 2021 року. Однак у жовтні 2022 року Stellantis оголосила про припинення співпраці з GAC, посилаючись на скорочення продажів і “порушення довіри” до одного з п’яти провідних автовиробників Китаю.

Stellantis та Leapmotor підписали договір про створення спільного підприємства в жовтні 2023 року, в якому Stellantis отримав частку в Leapmotor на суму 1,6 млрд доларів США (21%), забезпечивши ексклюзивні права на виробництво, продаж і експорт електромобілів Leapmotor за межами китайського ринку.

Крім того, Stellantis отримав доступ до існуючої екосистеми електромобілів свого іноземного партнера для підтримки своїх власних глобальних цілей щодо електрифікації – частини стратегії Dare Forward 2030. Останнім часом Stellantis намагається отримати вигоду від зростаючої популярності доступних китайських електромобілів, які надходять у Європу.

Наприкінці минулого тижня італійські ЗМІ процитували генерального директора Stellantis Карлоса Тавареса, який заявив, що компанія може будувати китайські електромобілі в Європі для Leapmotor. Таварес конкретно згадав завод Stellantis Mirafiori в Турині.

Речник Stellantis підтвердив коментарі Тавареса, але відмовився говорити більше. Однак джерело, яке безпосередньо знає ситуацію, повідомило Automotive News Europe, що Stellantis планує щорічний випуск 150 000 електромобілів в Італії для Leapmotor. Інші джерела зазначили, що виробництво китайських електромобілів Stellantis у Турині може початися вже в 2026 або 2027 роках.

Зараз завод у Мірафіорі є домом для виробництва Fiat 500e та автомобілів Maserati. Stellantis нещодавно посварився з італійським урядом через відсутність фінансової підтримки для зміцнення виробництва електромобілів у країні.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, електричний Fiat 500e від Abarth отримав цінник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

В Україні проведуть змагання на концептуальних електромобілях: подробиці

Dacia анонсувала новий доступний електромобіль: опубліковано перше фото