in

Одразу вісім авто за два роки: Stellantis показав нову платформу STLA Large для електромобілів

Після презентації STLA Medium у липні минулого 2023 року Stellantis представив ще одну платформу для авто на електротязі під назвою STLA Large – другу з чотирьох глобальних платформ для електромобілів бренду наступного покоління.

Відомо, що ця платформа ляже в основу широкого спектру повнорозмірних машин. Компанія планує випустити на ній вісім моделей до 2026 року.

Dodge і Jeep є першими брендами у рамках Stellantis, які отримають STLA Large. Довгоочікуваний електричний Dodge Charger, який вже був помічений під час дорожніх випробувань, буде одним із перших машин, які будуть побудовані на платформі разом із Jeep Wagoneer S EV. Alfa Romeo, Chrysler і Maserati — інші три бренди, яким також судилося використовувати платформу STLA Large.

STLA Large — це гнучка платформа, яка може використовуватися для різних типів кузовів, включаючи легкові авто там масивні позашляховики.

Моделі, що використовують цю платформу, можуть мати різні модулі підвіски та компонування салону, а також гнучкі конфігурації трансмісії з переднім, заднім і повним приводом.

Що стосується можливостей електричної трансмісії, моделі на базі STLA Large можуть використовувати архітектуру на 400 або 800 вольт у поєднанні з батареями ємністю від 85 до 118 кВт*год. Зазначається, що електромобілі можуть мати прискорення на новій платформі від 0 до 100 км/год за 2 секунди та запас ходу до 800 км.

Презентація нової платформи є частиною кампанії Stellantis з електрифікації, підкріпленої інвестиціями в 50 мільярдів євро.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Stellantis представив нову родину комерційних авто.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

В Україні помітили перший електромобіль GMC Hummer EV

Toyota готує два електричних позашляховика під брендом Land Cruiser