in

Швидкісні зарядки для електромобілів кожні 60 км до 2025 року: як Європа реалізує програму Fit For 55

Європейський Союз ухвалив нове законодавство, відповідно до якого до 2025 року вздовж усіх основних європейських маршрутів мають бути встановлені швидкісні зарядки для електромобілів потужністю 150 кВт.

Максимальна відстань між терміналами – 60 км. Ще одна обов’язкова умова – безконтактна оплата без попередньої реєстрації у провайдерів. У той же час провайдерів зобов’язали надавати клієнтам інформацію про ціни та наявність вільних пристроїв.

Що стосується важких «батарейних» вантажівок, то для них законодавець до того ж 2025 року вимагає встановлення терміналів потужністю 350 кВт кожні 60 км у транс’європейській мережі (TEN-T) та кожні 100 км на інших основних дорогах. Повноцінна зарядна мережа для вантажівок має бути сформована до 2030 року. Також законодавчо передбачено встановлення заправних станцій для водневих легкових та вантажних автомобілів. Відстань між ними має становити 200 км.

Ці заходи – один з етапів реалізації програми ЄС Fit For 55, яка передбачає скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року. Але це стосується не тільки автотранспорту. Зокрема, законодавство вимагає порти до 2030 року забезпечити зарядку пасажирських суден та контейнеровозів прямо на березі.

Як раніше повідомляв Autogeek, в Європі продажі електромобілів перевершили продажі дизельних авто.

За матеріалами: Carscoops

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Geely виводить на світовий ринок свій перший електричний пікап Radar RD6

Усі нові Aston Martin отримають PHEV-гібридні версії: названа дата