in

Вперше в історії: в Європі продажі електромобілів перевершили продажі дизельних авто

Дизельгейт “авторства” VW Group став початком кінця для дизельних двигунів у Європі. Окрім того, Мало того, дедалі суворіші норми викидів роблять дизельні мотори невигідними при встановленні на компактні авто. Червневі дані продажів, опубліковані Європейською асоціацією автовиробників (ACEA), показав, що електромобілі частіше купували, аніж дизельні авто.

У країнах Європейського Союзу частка дизелів скоротилася до 13,4% (17,4 відсотка роком раніше). Доля електромобілів склала 15,1 відсотка від усіх нових проданих авто. Гібриди також були популярнішими, ніж дизелі, та змогли вибороти частку ринку у 24,3 відсотка, PHEV-гібриди обрали 7,9% покупців.

Суто бензинові автомобілі багато місяців підряд утримують лідерство з результатом у 36,3 відсотка, що на 11 відсотків більше, ніж у червні 2022 року. Незважаючи на зростання продажів, частка ринку фактично знизилася з 38,5 відсотка до 36,3 відсотка через зростання електромобілів.

Незважаючи на те, що дизельні двигуни поступово втрачають популярність в Європейському Союзі, ACEA відзначає значне зростання продажів дизельних авто в Німеччині (на 10,3 відсотка), а також на ринках Центральної Європи.

Загалом продажі нових автомобілів підскочили в ЄС протягом перших шести місяців 2023 року на 17,9 відсотка, і склали 5,4 мільйона автомобілів, але це все ще на 21 відсоток менше порівняно з першою половиною 2019 року.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, продажі електромобілів в Україні зросли на 15%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Honda буде створювати “гарячі” версії електромобілів під брендом Type R, але є умова

Розпродані до прем’єри за секретною ціною: Alfa Romeo анонсувала гібридний суперкар