in

Продажі електромобілів у Німеччині впали одразу на 55%: стала відома причина

Німеччина раніше надавала податкові пільги громадянам, які купували авто на електротязі. Однак у грудні уряд вирішив припинити програму стимулювання купівлі електромобілів, що призвело до різкого падіння попиту на електромобілі.

Порівняно з груднем 2023 року, продажі нових електромобілів впали на 54,9 відсотка, тоді як продажі плагін-гібридів впали на 19,6 відсотка. З іншого боку, сегмент транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння зріс більш ніж 9 відсотків: 9,1 відсотка для бензинових і +9,5 відсотка для дизельних машин.

За даними Auto Business Insight, загалом ринок нових авто у Німеччині скоротився на 11,7 відсотка порівняно з груднем 2023 року. Хоча раптове припинення дії податкових пільг, безсумнівно, призвело до різкого падіння продажів електромобілів, це не єдина причина падіння їх продажів.

На думку опитаних Wall Street Journal аналітиків, високі витрати на фінансування та значна геополітична напруженість призводять до небажання купувати електромобілі як з боку приватних осіб, так і компаній. Х

Зважаючи на те, що перспективи економіки Німеччини все ще залишаються похмурими, аналітики очікують, що зниження цін на електромобілі продовжиться і в 2024 році.

Німецька автомобільна асоціація VDA прогнозує зростання світового ринку легкових автомобілів на 2% у 2024 році. Однак, за даними Reuters, асоціація прогнозує скорочення автомобільного ринку Німеччини на 1% у тому ж році. Зокрема, прогнозується, що продажі електромобілів впадуть приблизно на 9%, незважаючи на зростання виробництва на 19%.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Британія може відкласти заборону на нові автомобілі з ДВЗ до 2035 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Електричний кросовер Volvo EX30 офіційно прибув в Україну: названі ціни та характеристики новинки

Зрізали дах та перевели на електротягу: у Британії створили унікальний Range Rover для таємного власника