in

Велика Британія може відкласти заборону на нові автомобілі з ДВЗ до 2035 року

Уряд Великої Британії розглядає можливість відстрочення запровадження заборони на продаж нових бензинових та дизельних автомобілів до 2035 року. У разі ухвалення такого рішення заборона почне діяти на п’ять років пізніше за поточну мету, оголошену у 2020 році як основну частину плану «зеленої революції» тодішнього прем’єр-міністра Бориса Джонсона.

Окрім уже згаданої заборони на продажі нових автомобілів з ДВЗ із 2030 року, вона передбачала заборону на продажі нових гібридних моделей з початку 2035 року. Причому залишатися у продажу до цього терміну вони можуть лише маючи «значну здатність до нульового рівня викидів», тобто великий запас ходу тільки на електротязі.

Як повідомили британські ЗМІ, найближчими днями прем’єр-міністр країни Ріші Сунак виступить з промовою, в якій оголосить про деякі послаблення щодо скорочення викидів парникових газів. Очікується, що закріплена в законі мета про досягнення нульових викидів до 2050 року залишиться в силі.

Зі слів представника британського уряду, Велика Британія вже зараз значно скоротила рівень шкідливих викидів, зробивши це швидше ніж будь-яка інша країна G7. Передбачувана відстрочка на п’ять років має зробити цей процес непомітнішим для звичайних громадян. При цьому Сунак, як повідомляється, у своїй майбутній промові закличе інші країни взяти на себе більші зобов’язання щодо боротьби зі змінами клімату.

Не виключено, що до роздумів про зміну термінів британський уряд підштовхнули зміни, прийняті нещодавно Європейським Союзом під тиском Німеччини та ще семи європейських країн. Зокрема, Єврокомісія дозволила використання ДВЗ на синтетичному паливі. І це при тому, що вже початково продажі нових бензинових та дизельних автомобілів в ЄС опиняться під забороною 2035 року. Таким чином, передбачувана відстрочка – це лише вирівнювання ситуації у Великій Британії та Євросоюзі.

Як раніше повідомляв Autogeek, Lexus готується презентувати новий електромобіль.

За матеріалами: Automotive News Europe

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

100 000 електромобілів за 14 місяців: Changan Deepal встановив новий рекорд продажів серед китайських автовиробників

Оголошено габарити та цінник: в Європі розпочали тестувати електромобіль Hyundai Casper