in

У Великій Британії запускають мережу зарядних станцій для електричних вантажівок: як це працюватиме

Компанія Gridserve аносувала створення у Великій Британії зарядної мережі для електричних важких вантажних автомобілів (eHGV). Проєкт під назвою Electric Freightway реалізується за підтримки міністерства транспорту (DfT) та Innovate UK. Його вартість – понад 100 млн фунтів стерлінгів ($121 млн). З них 62,7 млн фунтів ($76,08) виділяє уряд Великої Британії. Завершити створення мережі пданують до 2030 року.

Electric Freightway об’єднав 33 компанії-партнери та понад 140 парків eHGV. Серед учасників як великі компанії, такі як Amazon таі Volvo Trucks, так і сервісні центри на автомагістралях, такі як Moto. Спільними зусиллями вони розроблять індивідуальну зарядну мережу на автомагістралях, стоянках вантажівок та комерційних складах.

У мережі Electric Freightway зможуть поповнювати батареї важкі вантажівки повною масою понад 3,5 тонни. У більшості випадків перевізники використовують вантажівки із зчленованою рамою максимальною масою 40 тонн. Саме такі вантажівки «генерують» більшу частину викидів парникових газів. У 2020 році на них припало 24% усіх викидів Великої Британії. Уряд країни має намір до 2040 року позбутися цього джерела забруднення.

У цьому світлі зарядна мережа для електротягачів набуває особливої актуальності. Протягом перших двох років семирічного проекту Gridserve планує встановити понад 200 зарядних станцій High Power у ключових зонах обслуговування автомагістралей та на понад 10 комерційних зарядних станціях. Щонайменше дві з них будуть по 1 МВт, решта – від 350 кВт.

За законами ЄС, водії вантажних автомобілів повинні зупинятися на 45 хвилин через кожні 4,5 години поїздки. Ця особливість буде врахована під час проєктування зарядної мережі. Також команда Gridserve Technologies допоможе перевізникам оптимізувати використання транспорту за допомогою функцій автоматичного заряджання та резервування зарядних станцій. Забезпечення зарядних терміналів 100% відновлюваною енергією допоможе автопаркам досягти своєї мети з нульовим рівнем викидів.

Як раніше повідомляв Autogeek, пиво Carlsberg планують доставляти виключно електровантажівками.

За матеріалами: Gridserve

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Відео дня: XPeng показали, як літаючі автомобілі рятуватимуть пасажирів парашутами

Поки тільки для Китаю: 1264-сильний електромобіль Zeekr 001 FR оцінили в €99500