in

Вперше у світі: цього року електромобілі можуть “переплюнути” бензинові авто у автопарку Норвегії

Електромобілі на дорогах Норвегії незабаром можуть витіснити автомобілі з бензиновими двигунами, та мине ще три-чотири роки, перш ніж їх кількість перевищить кількість дизельних транспортних засобів.

Норвегія залишається лідером з продажу електромобілів, і з початку цього року приблизно 90% усіх нових автомобілів, проданих у країні, були на електротязі. Країна також на шляху до заборони продажу нових бензинових і дизельних автомобілів.

Незважаючи на те, що в останні роки в Норвегії продажі нових електромобілів легко випереджають продажі бензинових і дизельних моделей, дані Управління державних доріг Норвегії показують, що на дорогах країни їздить приблизно 776 003 бензинових автомобілів, 1 068 929 дизельних автомобілів, 339 724 гібриди та 700 358 електромобілів. Розмовляючи з Reuters, старший науковий співробітник мозкового центру CICERO Роббі Ендрю сказав, що кількість електромобілів незабаром перевищить кількість бензинових авто.

“Якщо ця тенденція збережеться протягом наступних 12 місяців і враховуючи, що продажі чисто бензинових автомобілів зараз незначні, наступного року, або навіть у грудні цього року, на дорогах буде більше нових електромобілів, ніж суто бензинових авто”, – зазначив Ендрю.

Зазначимо, що у січні на електромобілі припадало 92,1% усіх нових автомобілів, проданих у Норвегії. Цей показник дещо знизився в березні до 89,3% частково через підвищення процентних ставок і скорочення податкових пільг. У 2023 році уряд скасував звільнення від податку на додану вартість для електромобілів, які коштують понад 500 000 норвезьких крон (46 700 доларів), що зробило їх дорожчими.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Volkswagen припинить продажі авто з ДВЗ у Норвегії вже цього року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Три ряди крісел та незвичний силует: новий електричний кросовер Porsche помітили вперше

Українці обрали “Електромобіль року 2024”: хто переміг