in ,

Відео дня: завантажений електромобіль Tesla Semi напрочуд легко обганяє дизельні тягачі на підйомі

Tesla все ще тримає у секреті технічні характеристики свого електричного тягача. Але нещодавно в мережі з’явилося відео заїзду повністю завантаженого Tesla Semi через перевал Доннер у північній частині Сьєрра-Невади, США. У ролику видно з якою легкістю електротягач залишає позаду дизельні вантажівки й маневрує у поворотах незважаючи на 6-відсотковий підйом.

Частково такою легкістю Semi завдячує роторам з вуглецевими гільзами в двигунах, як у Tesla Model S та Model X Plaid, що дозволило досягти максимальної віддачі. Точні значення вихідної потужності силової установки тягача виробник не називає. Відомо, що при повному навантаженні 37 195 кг Semi прискорюється від 0 до 96 км/год за 20 секунд. Для дизельних аналогів такі показники недосяжні.

За деякими даними, тягач укомплектований трьома незалежними електродвигунами, хоча спочатку йшлося про чотири. Привідні у Tesla Semi друга та третя осі. На другій, тяговій осі встановлений один двигун, підключений через одношвидкісний редуктор. Два двигуни на задній осі відповідають кожен за своє колесо. Вони підключаються або відключаються автоматично залежно від ситуації.

На спусках Semi рухається з постійною швидкістю, тоді як дизельні покладаються на моторне гальмо. При цьому електротягач рекуперує енергію гальмування. Це не тільки дозволяє заощаджувати заряд батареї, а й значно знижує знос гальм, двигуна та трансмісії.

На ринку Tesla Semi доступний у двох модифікаціях із акумуляторним блоком ємністю 600 та 1000 кВт•год. Запас ходу складає 483 та 804 км відповідно. Від швидкісного терміналу батарея тягача поповнюється до 70% ємності за 30 хвилин.

Цікаво, що окрім двигунів Semi ділить з легковими моделями бренду інвертори, теплові насоси та мультимедійну систему. Всі вони вже пройшли перевірку кілометрами доріг, то ж надійніші, чим тільки розроблені. Крім того, це значно скорочує витрати на розробку та виробництво.

Як раніше повідомляв Autogeek, Tesla запустила продаж електромобілів Model Y у Малайзії.

За матеріалами: Zanegler

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Hyundai та Samsung спільно розробляють новий електричний кросовер Genesis GV90

Оприлюднено перші подробиці про новий електромобіль Audi Q6 e-tron: батарея на 100 кВт•год та запас ходу 600 км