in

Хакерські атаки подолано: Panasonic створила систему захисту «розумних» автомобілів

Хакерські атаки подолано: Panasonic створила систему захисту «розумних» автомобілів
FILE PHOTO: A man is seen next to Panasonic Corp's logo at Panasonic Center in Tokyo, Japan, February 2, 2017. REUTERS/Kim Kyung-Hoon/File Photo

Розроблена Panasonic система кіберзахисту автомобілів може стати галузевим стандартом.

Із ростом кількості автомобілів з підключеням до інтернет-мережі зростає і ризик хакерських атак на них. Перехоплення контролю за автомобілем може стати фатальним для багатьох учасників дорожнього руху, у тому числі й для пішоходів. Згадаємо випадки терористичних актів, в яких автомобілі направлялися в натовп людей. З розвитком технологій хакер-виконавець може здійснити такий акт дистанційно.

Створена Panasonic система безпеки здатна виявити різні «відхилення» у роботі софту «розумних» автомобілів на ранніх стадіях. Для цього використовуватиметься встановлене програмне забезпечення, яке вже пройшло перевірку у тестовому наглядовому центрі в Токіо.

Наприкінці жовтня розробники дистанційно атакували демонстраційний автомобіль, який  знаходився в Осаці (відстань між Токіо та Осакою майже 500 км). При цьому кермо стрімко повернулося на 180 градусів, а у Токіо пролунав попереджувальний сигнал.

Як повідомляється, завдяки системі Panasonic автовиробники зможуть відслідковувати підозрілу активність навколо своїх автомобілів цілодобово, а віддалені команди підтримки – у режимі реального часу аналізувати отриману інформацію та віддалено оновлювати програмне забезпечення для запобігання кібератакам. Під захистом наглядового центру опиняться як автомобілі на території Японії, так і далеко за її межами.

За даними дослідницької компанії Fuji Keizai Group, частка підключених машин у загальному обсязі представлених на світовому ринку нових автомобілів до 2035 року зросте до 80%. Для порівняння, у 2019 році «розумними» були 34% новинок.

Розуміючи повʼязані з цим ризики, уряд Японії активно підтримує впровадження інструментів захисту машин від кібератак. З 2022 року Міністерство земель, інфраструктури, транспорту та туризму Японії почне перевіряти автомобілі з системами управління, що оновлюються, на наявність інструментів забезпечення кібербезпеки та своєчасний випуск відповідних оновлень.

Як раніше повідомляв Autogeek, Toyota та Panasonic випустять нові літій-іонні батареї.

За матеріалами: Japan Times

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Хакерські атаки подолано: Panasonic створила систему захисту «розумних» автомобілів
Уряд Великої Британії зобов'язав встановлювати зарядки для електромобілів в усіх нових будинках

Уряд Великої Британії зобов’язав встановлювати зарядки для електромобілів в усіх нових будинках

Тиха доставка: мережа "Сільпо" почала експлуатацію українських електромобілів Konyk

Тиха доставка: мережа “Сільпо” почала експлуатацію українських електромобілів Konyk