in ,

Формування цін на старі каталізатори: ключові особливості

Каталітичний нейтралізатор, як частина вихлопної системи, ліквідує токсичний вміст вихлопних газів, перетворюючи їх на нешкідливі речовини. Забитий, зношений каталізатор підлягає обов’язковому вилученню та заміні. Стару деталь завжди можна вигідно продати скупникам. Щоб дізнатися про актуальну вартість, перелік скупників у конкретному регіоні достатньо відкрити каталог цін каталізаторів на сайті https://autocatalystmarket.com/. Тут вдасться знайти та вибрати найкращі цінові пропозиції від перевірених компаній.

Які фактори впливають на ціноутворення

Важливо розуміти, що каталітичні нейтралізатори не мають поняття середньої, загальної ціни. Кожна деталь має різну вартість і впливає на це низку факторів. Серед яких:

  1. Країна виробництва деталей. Європейські, японські заводи-виробники виробляють деталі високої якості, використовуючи набагато більше дорогоцінного напилення, ніж у країнах третього світу.
  2. Стиль, спосіб їзди. При спортивній ривковій їзді на великій швидкості каталізатор зношується в рази швидше.
  3. Клас автомобіля. Авто преміум, віп сегмента завжди оснащені дорогими деталями. Тому навіть у зношеному вигляді коштуватимуть дорого.
  4. Тип палива. При регулярному використанні палива низької якості, куди недобросовісні продавці додають октанові добавки, відбувається вимивання дорогоцінних металів з сотень каталізатора. Вартість деталі знижується.
  5. Термін служби (вік) нейтралізатора. Чим він більший, тим частинок дорогоцінних металів на поверхні каталізатора залишилося менше.
  6. Цілісність деталі. Корпус, стільники каталізатора мають бути без серйозних ушкоджень. В іншому випадку втрачається до половини вмісту дорогоцінних металів. За деталь запропонують у кращому разі ціну брухту.
  7. Склад і концентрація дорогоцінних металів. Один із ключових факторів. Класичним варіантом вважається наявність на стільниках платини, родію, паладію. В автомобіль преміум класу йде напилення з платини і родію. Ціна за 1 кг деталі коливається від 45 до 75 євро.

Варто зазначити, що каталізатори на автомобілях з дизельним мотором мають високу концентрацію платини, з бензиновим містять більше паладію. Тому за другий тип скупники пропонують вищу ціну.

Як формується вартість каталізатора

Крім перерахованих вище факторів на ціну каталітичного нейтралізатора впливає поточне котирування дорогоцінних металів (Pt, Pd, Rh) на світовій біржі металів, яка змінюється щодня.

Для обчислення концентрації дорогоцінних металів у старій деталі використовується спектральний аналіз. За його результатами кількість дорогоцінних металів множиться на поточний курс дорогоцінних металів і вага монолітного шматка. Отримана ціна є остаточною. З неї скупники віднімають втрати 1% вологості, виробничі та логістичні витрати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Фото нового електромобіля XPeng G9 зʼявилися в мережі до офіційної презентації

Суперкар Lexus LFA стане 4-літровим плагін-гібридом у наступному поколінні: перші подробиці