in

До 6 млн електромобілів на рік: ЄС зможе повністю забезпечувати себе батареями

У 2025 році батарейні заводи ЄС зможуть випускати батареї для 6 мільйонів автомобілів на рік.

До 2025 року ЄС зможе виробляти достатню кількість акумуляторних елементів для задоволення потреб європейської автомобільної промисловості і навіть для нарощування експортних потужностей, про це під час Європейської онлайн-конференції по акумуляторам заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефковіч.

Сьогодні близько 80% світового виробництва літій-іонних елементів зосереджено у Китаї, але ЄС має намір змінити ситуацію, налагодивши локальне виробництво. В Європі вже будуються 15 великих заводів з виробництва акумуляторних елементів, в тому числі заводи компанії Northvolt в Швеції та Німеччині, німецький завод китайського виробника акумуляторів CATL і другий завод південнокорейської компанії SK Innovation в Угорщині. До 2025 року ці заводи зможуть забезпечувати батареями 6 мільйонів електромобілів на рік.

Очікується, що незважаючи на пандемію та спровоковане нею падіння загального обсягу продажів автомобілів, сукупні продажі повністю електричних і гібридних автомобілів в Європі до кінця року збільшаться приблизно вдвічі, до одного мільйона одиниць. А до 2025 року на європейських дорогах буде вже 13 мільйонів «зелених» автомобілів.

Для їх забезпечення тяговими батареями потрібні серйозні інвестиції в створення повноцінного європейського ланцюжка поставок та ринку праці для підтримки заводів з виробництва акумуляторів. Зі слів Мароша Шефчовича, фонд ЄС з відновлення економіки після пандемії у 750 мільярдів євро є «готовим інструментом» для підтримки таких проектів.

Як раніш повідомляв Autogeek, китайці починають тестування графенових акумуляторів для електромобілів.

За матеріалами: Reuters

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Hyundai Bayon: що відомо про новий найдешевший кросовер для Європи

Дитяче автокрісло — запорука безпеки малечі на дорозі