in

200 км за 5 хвилин: Xpeng представила ультрашвидкісну систему зарядки для електромобілів – X-Power

У середньому на одній зарядній станції X-Power зможуть заряджатися до 30 електромобілів одночасно.

Презентація швидкісної зарядної системи нового покоління – X-Power потужністю 480 кВт – відбулася на Xpeng Tech Day 2021 (День технологій Xpeng), під час якого стартап оголосив про намір впровадити її у свою зарядну мережу. Наразі вона складається із 1648 безкоштовних зарядок по всій території Китаю, з яких 439 – фірмові швидкісні термінали.

Як стверджують у Xpeng, зарядні пристрої X-Power можуть заряджати електромобілі на відстань до 200 кілометрів лише за п’ять хвилини та одночасно поповнювати батареї в середньому 30 автомобілів від одного компресора. Для підтримки своєї зарядної мережі стартап планує запровадити стаціонарні та мобільні системи зберігання електроенергії. Коли буде запущено нову технологію зарядки, Xpeng не поточнили.

Також на Xpeng Tech Day 2021 відбулася презентація системи допомоги водієві (ADAS) нового покоління – Xpilot 3.5, яка покладатиметься на лідар, радар міліметрового діапазону та тривимірну мережу візуального сприйняття. Її впровадження у серійні автомобілі Xpeng розпочнеться у першій половині 2022 року.

А у першій половині 2023 року з’явиться XPilot 4.0, який забеспечить керування «від порога до порога» завдяки периферійним камерам та основній стереокамері на вісім мегапікселів, сигнали з яких обробляє набір чіпів загальною продуктивністю 508 трильйонів операцій на секунду.

Надалі ці технології будуть застосовані до лінійки персональних роботів, які орієнтуються у просторі за допомогою тих самих лідарів та радарів.

Як раніше повідомляв Autogeek, компанія GAC Aion розробила нову технологію швидкісної зарядки електромобілів.

За матеріалами: Xpeng

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Компанія SPI Energy анонсувала електричний пікап із сонячними батареями – EdisonFuture EF1–T

Розрахувати кредит у кілька кліків: CITROËN запустив зручний онлайн-калькулятор