in

Заради економії: електромобілі Jaguar можуть “перебратись” на платформу від Chery

Згідно повідомлень низки китайських ЗМІ, Jaguar Land Rover використовуватиме гібридні та електричні платформи, представлені брендом Chery Exeed. Використання технологій Chery дозволить Jaguar Land Rover здешевити та прискорити розробку та випуск нових електромобілів.

Jaguar стане першим брендом, який використовуватиме електричну платформу Exeed, і може представити свою першу модель на основі цієї платформи вже в другій половині 2024 року. У той час як представник Chery заперечив укладання угоди з Jaguar Land Rover про використання платформ компанії, голова правління китайського автовиробника заявив, що два європейські бренди класу “люкс” хочуть використовувати його платформу.

Jaguar Land Rover і Chery мають глибокі зв’язки в Китаї та керують спільним підприємством у пропорції 50:50 з 2012 року. Вони виробляють такі моделі, як Range Rover Evoque, Land Rover Discovery Sport і Jaguar XFL.

Британський автовиробник прагне стати виключно електричним брендом до 2030 року. Залишається незрозумілим, чи будуть майбутні моделі JLR, побудовані на новій платформі від бренду Exeed, доступні за межами Китаю, чи вони продаватимуться лише на місцевому ринку.

Угода про спільне використання платформи між Jaguar і Chery не буде першою угодою такого роду між європейським автовиробником і китайським автовиробником. Volkswagen інвестує 700 мільйонів доларів у придбання 4,99% акцій Xpeng і працюватиме з компанією над розробкою двох нових електромобілів для китайського ринку. Stellantis також інвестує 1,5 мільярда доларів у Leapmotor, щоб отримати 20% акцій китайського автовиробника.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, у Сан-Франциско розлючений натовп побив та підпалив електромобіль Jaguar I-Pace на автопілоті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Електромобіль Audi RS E-Tron GT готується до оновлення: показані перші офіційні фото

Потужністю майже у 2000 сил: один найшвидших електромобілів у світі продадуть на аукціоні