in

Замість конвеєра: Tesla кардинально змінює схему виробництва електромобілів

09 October 2021, Brandenburg, Grünheide: A Tesla Model Y under construction stands in a production hall of the Tesla Gigafactory during the open day. In Grünheide, east of Berlin, the first vehicles are to roll off the production line from the end of 2021. The US company plans to build around 500,000 Model Ys here every year. Photo: Patrick Pleul/dpa-Zentralbild/ZB (Photo by Patrick Pleul/picture alliance via Getty Images)

Минуло більше ста років з тих пір, як Генрі Форд запровадив конвеєр, чим здійснив революцію в масовому виробництві автомобілів. Хоча технологія з роками дещо змінювалась, основна ідея переміщення авто по лінії залишилася незмінною. Tesla вважає, що настав час змін.

Замість перевіреної конвеєрної лінії Tesla переходить на “розпаковану” систему при створенні своїх авто. Замість того, щоб транспортний засіб рухався конвеєром, і у ході процесу на нього встановлювались різні деталі, за новою методикою усі вузли збираються разом в окремих місцях та у кінці встановлюються на авто.

На думку автовиробника, така зміна технологічного процесу може заощадити гроші. Окрім того, це може скоротити розміри заводів на 40 відсотків, що дасть Tesla можливість будувати заводи швидше та з меншими витратами.

За оцінками Tesla, витрати на виробництво майбутніх електромобілів компанії можна скоротити вдвічі, якщо все піде за планом. Це було б благом для Tesla та, можливо, уроком для інших автовиробників. Однак генеральний директор Tesla Ілон Маск не поділився подробицями про те, як відбуваються зміни у виробництві.

Лише під час останнього звіту про прибутки компанії він висловився розпливчасто, сказавши лише, що з’являється дешевший автомобіль і що на горизонті є нова система виробництва.

“Набагато досконаліша, ніж будь-яка система виробництва автомобілів у світі, зі значним відривом”, – заявив Ілон Маск.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Tesla подарує фірмовий автопілот усім власникам електромобілів бренду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Відео дня: електромобілі Xiaomi SU7 почали масово потрапляти у аварії

Заряджений електричний кросовер Abarth 600e Scorpionissima вперше показали на живих фото