in

Відео дня: шокуючий краш-тест показав, що електричний пікап Rivian R1T не в змозі зупинити навіть бетонний відбійник

Останніми роками висловлювалося багато занепокоєнь щодо збільшення ваги нових авто. Проблема почалася зі збільшення розмірів позашляховиків. З появою електромобілів з великими акумуляторами ситуація лише погіршилася.

На думку вчених, ці транспортні засоби стали настільки важкими, що американські системи дорожніх відбійників можуть бути недостатньо міцними, щоб витримати їх.

Дослідники з Університету Небраски нещодавно провели краш-тест із залученням пікапа Rivian R1T, який важить приблизно 3175 кг. Під час випробування пікап рухався у відбійник на швидкості 96 км/год. Дослідники помітили, що авто ледве сповільнилося після того, як врізалося у перешкоду.

Проблема виходить за рамки просто ваги електромобілів, які зазвичай можуть важити на 20-50 відсотків більше, ніж їх аналоги з ДВЗ. Також важливо враховувати їхні нижчий центр тяжіння, що може призвести до неочікуваної поведінки, яку розробники відбійників могли не передбачити.

“Цю проблему необхідно терміново вирішити. Зі збільшенням відсотка електромобілів на дорозі зросте і частка аварій, пов’язаних з виїздом у огорожі за участю електромобілів”, – сказав Коді Столле, помічник директора Центру безпеки на дорогах Середнього Заходу, у релізі, опублікованому університетом.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, системи допомоги Rivian карають водія за невиконання команд.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Олександр Черевко, керівник підрозділу сервісу та технічної підтримки Bosch в Україні: попит на навчання ремонту та обслуговуванню електромобілів постійно зростає

Електромобіль Lucid Air у поліцейській версії вперше показали на фото