in ,

Відео дня: електрокросовер Tesla Model Y став об’єктом «біологічної атаки»

Компанія Tesla наочно продемонструвала роботу режиму захисту від біологічної зброї – Bioweapon Defense Mode.

Відео біологічної атаки кросовера Tesla Model Y розмістили на офіційному YouTube-каналі виробника. Експеримент полягав у наступному: усередині прозорого міхура помістили два автомобілі – електрокросовер і неназвану модель (судячи по фірмових «ніздрях» – BMW) та підпалили кілька димових шашок.

Для наочності, один з учасників експерименту зайняв місце водія Model Y і весь час знаходився у салоні, куди так і не зміг пробратися дим. Тоді як салон сусіднього автомобіля став повністю червоним від диму за лічені секунди. Після завершення «атаки» інженери продемонстрували те, завдяки чому Tesla Model Y залишився безпечним для людини у салоні – повітряний фільтр HEPA (High Efficiency Particulate Arrestance), включений у стандартне оснащення нових Model Y, S та X.

Встановлений під капотом автомобіля, він активується щоразу, коли клімат-контроль втягує нову порцію зовнішнього повітря. У режимі Bioweapon Defense Mode (захист від біологічної зброї) вентиляційна система починає працювати на максимумі, а в салоні створюється надлишковий тиск, що не дозволяє зовнішньому повітрю проникнути всередину.

За даними виробника, фільтр HEPA здатний затримувати 99,97% твердих частинок діаметром 0,3 мікрометра. Для порівняння діаметр людського волосся складає від 17 до 181 мікрометра, а товщина аркуша паперу – від 70 до 180 мікрометрів. Також фільтр ефективний проти пилу, диму, пари, бактерій, вірусів, пилку та цвілі.

Спочатку він продавався як частина пакету оновлень Tesla Premium для Model X та нової передньої панелі Model S, випущеної у квітні 2016 року. Стандартним для обох автомобілів HEPA став у липні 2018 року. Через два роки новітню систему фільтрації отримав і кросовер Model Y.

Як раніше повідомляв Autogeek, електрокросовер Tesla Model Y може стати найбільш продаваним електромобілем 2022 року.

За матеріалами: Tesla

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Безпілотників більше не буде: Tesla можуть змусити змінити систему автопілота

Kia визначилася із цінником кросовера EV6: перша електрична модель марки коштуватиме мінімум $40 900