in ,

Електрокросовер Tesla Model Y може стати найбільш продаваним електромобілем 2022 року: прогнози аналітиків

Цього року ринок електромобілів може сягнути 10 мільйонів одиниць.

За оцінками фахівців аналітичної компанії BloomdergNEF, у порівнянні з 2021 роком приріст складе 50%, а найпопулярнішим «батарейним» автомобілем ризикує стати кросовер Tesla Model Y. Ринковий успіх моделі обіцяє запуск серійного виробництва «Ігрека» на заводах у Берліні та Техасі. За попередніми даними, до кінця року загальний тираж Tesla Model Y може перевищити 800 000 одиниць.

Успіх прогнозується і електромобілям в цілому. Очікується, що саме «батарейним» моделям дістануться п’ять верхніх рядків світового рейтингу популярності транспортних засобів. Аналітики BloomdergNEF вважають, що цього року ринок електрифікованих автомобілів (електромобілів та гібридів) перевищить 10 млн одиниць, причому на чистокровні електромобілі припаде третина річних продажів. Цей прогноз підкріплюється даними про продажі електротранспорту у 2020 та 2021 роках. За даними компанії, у 2021 році у світі було продано 6,6 млн електромобілів та плагін-гібридів, тоді як роком раніше – 3,2 млн.

Розподіл місць між найбільшими світовими ринками залишиться тим самим: на першому місці Китай, на другому Європа, на третьому – Північна Америка.

У сегменті комерційного транспорту зростання продажів «батарейних» моделей очікується лише на рівні 75%. У чисельному виразі це становитиме 260 000 од. Основну масу складуть легкі комерційні фургони Daimler, Ford, Renault та Stellantis.

Щодо зарядної інфраструктури, то до кінця 2022 року кількість зарядних станцій збільшиться до 2,7 млн (+1,1 млн. до 2021 року).

Але є й неприємні моменти. За даними аналітиків, дефіцит сировини для акумуляторів спровокує зростання цін. До кінця року питома вартість зберігання 1 кВт•год зросте до 135 доларів (+3 долари), що, без сумніву, позначиться на цінниках електромобілів та відсуне вирівнювання їхньої вартості з бензиновими та дизельними аналогами, як мінімум до 2026 року.

Як раніше повідомляв Autogeek, Tesla Model Y з Gigafactory Texas помітили на дорогах загального користування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Повністю електричне майбутнє: Lamborghini з наступного року відмовиться від ДВЗ й вже готує свій перший електромобіль

Менший цінник та знімна батарея: електроседан Geely Emgrand повертається на ринок під маркою Maple