in

Українська поліція пересяде на електромобілі: новий керівник МВС озвучив пріоритети

Міністерство внутрішніх справ планує економити на обслуговуванні автопарку.

З цією метою патрульну поліцію пересадять на електромобілі. Про це під час презентації пріоритетних напрямків діяльності МВС розповів новий голова відомства Денис Монастирський.

«Ми вирішили закупити першу партію електромобілів для патрульної поліції. Попередні дані свідчать про те, що це дозволяє зменшити витрати на паливо, економія по багатьом статтям витрат. Ми бачимо, що перехід поліції на електромобілі може забезпечити більшу економію для держави та для держбюджету у цілому», – заявил министр. 

Електромобілі якої марки та моделі планують закупити, міністр не поточнив, але судячи з опублікованих на сайті МВС порівняльним матеріалами, в якості потенційних поліцейських машин розглядають електрокросовери Hyundai Кona.

У міністерстві порахували, що 400 000 км пробігу електромобіля разом з його вартістю будуть обходитися 1 540 400 грн, з них 1 335 600 коштує сам Kona, тоді як використовувані патрульної поліцією гібридні кросовери Mitsubishi Outlander при вартості 730 000 грн в перерахунку на ті ж 400  000 км обходяться 2 059 084 грн.

Така істотна різниця в експлуатаційних витратах на користь електромобіля Hyundai пояснюється економією на паливі та відсутністю технічного обслуговування як такого.Тобто, економити планують не на закупівлях, а на паливі та витратних матеріалах.

Як раніше повідомляв Autogeek, Hyundai побудували електричне роботаксі на базі Ioniq 5.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Nissan залишається лідером українського ринку електромобілів: аналітика

В Києві засвітився електричний мотоцикл Harley-Davidson: фото