in ,

Можна без водія: Hyundai побудували електричне роботаксі на базі Ioniq 5

Публічна прем’єра Ioniq 5 robotaxi відбудеться на виставці IAA Mobility в Мюнхені 7-12 вересня.

Комерційна експлуатація роботаксі почнеться у 2023 році. Вивести парк Ioniq 5 robotaxi на маршрути громадського транспорту планує партнер Hyundai Motor Group у цьому проєкті – американська компанія Motional, світовий лідер в області технологій автономного водіння, за підтримки американського сервісу таксі Lyft.

Loniq 5 robotaxi – повністю електричний комерційний автомобіль на базі електромобіля Hyundai Ioniq 5, оснащений системою автономного управляння четвертого рівня автономності за класифікацією SAE (Society of Automotive Engineers), що дозволяє експлуатувати його без водія.

У просторі безпілотник орієнтується за допомогою набору датчиків, встановлених по периметру кузова. В цілому це понад 30 камер, радарів та датчиків, що забезпечують 360-градусний «зір» з високою деталізацією. За рахунок виявлення об’єктів на наддалеких відстанях система забезпечує безпечну автономну роботу. Також роботаксі оснащено технологією автономного управління Motional, яка включає в себе передові системи машинного навчання, основані на десятиліттях реальних даних, що дозволяє транспортному засобу безпечно переміщатися в складних дорожніх ситуаціях.

В основі робомобіля лежить модульна платформа Electric Global Modular Platform (E-GMP), розроблена Hyundai Motor Group спеціально для електромобілів. Інтер’єр безпілотника представляє собою просторий пасажирський простір, яке може використовуватися для роботи або відпочинку. Взаємодіяти з транспортним засобом, наприклад, зупиняти у непередбачених маршрутом місцях, пасажири зможуть через набір інтерфейсів. Отримані в ході експлуатації дані про поїздки в подальшому будуть використані для удосконалення сервісу.

Особливу увагу розробники приділили безпеці та комфорту пасажирів. Для кожної функції, такої як навігація, рульове управління, гальмування та потужність, передбачені заходи безпеки. Крім того, компанія Motional бере на себе зобов’язання з надання віддаленої допомоги роботаксі в таких ситуаціях, як будівництво дороги або повінь. У такому випадку оператор Motional з пульта дистанційного керування може миттєво підключитися до транспортного засобу та направити його на новий маршрут.

Як раніше повідомляв Autogeek, перший електричний хетчбек Hyundai IONIQ 5 офіційно з’явився в Україні.

За матеріалами: Hyundai

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Нова прошивка електромобіля Tesla Model S змінила налаштування підвіски: на що це вплине

Не минуло й три роки: розкрито таємницю електромобіля Tesla Model X, що згорів посеред замерзлого озера