in

У Швецію можуть перестати завозити електромобілі Tesla: про що мова

Докери у Швеції погрожують заблокувати поставку автомобілів Tesla. На фоні погроз американський автовиробник повернувся за стіл переговорів зі своїми працівниками шведського сервісного центру.

Електромобілям Tesla можуть заборонити в’їзд до Швеції через загострення трудового конфлікту з працівниками офіційного сервісу компанії. Блокування, яке почнеться 7 листопада, стане найсерйознішим заходом проти американського виробника електромобілів у Європі.

Акцію проводить Профспілка транспортників Швеції IF Metall, яка представляє 57 000 осіб. Це стосується як докерів, які незабаром можуть відмовитися розвантажувати автомобілі Tesla, так і тих, хто працює в СТО Tesla, звідки почалася ця боротьба.

Більшість шведських працівників представлені профспілками, а колективні договори є нормою. Однак Tesla та її генеральний директор Ілон Маск категорично виступають проти профспілок, і компанія відмовилася підписати колективний договір з працівниками своїх сервісів.

“Ми хотіли б, щоб наші члени, які працюють у Tesla, мали ті ж переваги, що й усі інші на шведському ринку праці. Ми не бачимо жодної причини, чому Tesla повинна грати за іншими правилами”, – сказав представник IF Metall.

IF Metall з 2018 року намагається змусити Tesla підписати колективний договір, який надає працівникам офіційних сервісів право на пенсію та інші пільги. Однак минулого року офіційний сервіс вирішив вийти з перемовин.

Це зрештою спонукало працівників автосервісу розпочати страйк минулої п’ятниці. Однак цю дію розкритикували як неефективну, а власники Tesla повідомили, що їхні автомобілі все ще ремонтуються.

Однак, оскільки докери погрожують заблокувати поставку автомобілів Tesla, компанія повернулася за стіл переговорів. За перші три квартали 2023 року Tesla поставила в Швецію понад 16 000 нових машин, що зробило її п’ятим за величиною ринком для автовиробника в Європі.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Tesla виграє перший судовий процес в США щодо смертельної аварії з Autopilot.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Вперше в історії: гібридні Ferrari обійшли за продажами суперкари з ДВЗ

Це зовсім невигідно: виробник електромобілів Nio відмовилась від будівництва заводу в США