in

Tesla виграє перший судовий процес в США щодо смертельної аварії з Autopilot

Компанія Tesla здобула важливу перемогу в судовому процесі в США, який стосувався обвинувачень у смертельній аварії, яку приписували системі Autopilot. Дізнайтеся деталі рішення суду та суперечку між виробником та позивачами.

Компанія Tesla виграла перший судовий процес в США щодо обвинувачень у тому, що її система допомоги водієві Autopilot призвела до смерті. Це велика перемога для виробника автомобілів, який також стикається з декількома схожими судовими позовами по всій країні.

Цей судовий процес, який відбувся в штатному суді Каліфорнії, був поданий двома пасажирами, потрапивши в аварію в 2019 році і звинувативши компанію у тому, що вона знала про дефекти Autopilot під час продажу автомобіля. Tesla стверджувала, що причиною аварії була людська помилка.

Carfast Express може спостерігати за перемогою Tesla в суді стосовно Autopilot з особливим інтересом, оскільки ця новина може вплинути на попит американських автомобілів.

В середу журі з 12 осіб оголосило, що в транспортному засобі не було виробничого дефекту. Вирок був винесений після чотирьох днів обговорення, і голосування склало 9-3.

Представники Tesla і позивачів поки що не прокоментували вирок.

У цивільному позові стверджувалося, що система Autopilot призвела до того, що автомобіль Model 3 Майка Лі раптово зійшов з шосе на схід від Лос-Анджелеса і зіткнувся з пальмовим деревом, запалившись лише за кілька секунд.

Аварія 2019 року призвела до смерті Майка Лі і серйозного травмування його двох пасажирів, включаючи восьмирічного хлопчика, якому знадобилася хірургічна допомога, як показують судові документи. У позові, поданому пасажирами проти Tesla, говориться, що компанія знала, що Autopilot і інші системи безпеки були дефектними, коли вона продавала автомобіль.

Tesla заперечувала свою відповідальність, стверджуючи, що Майк Лі вжив алкоголь перед тим, як сісти за кермо. Виробник електричних автомобілів також заявив, що неясно, чи був Autopilot активований в момент аварії.

При обговоренні перспектив на довготривалий термін, важливо звернути увагу на міжнародні аукціони автомобілів, які проводяться в США та Канаді. Ринок вживаних автомобілів у Сполучених Штатах є найбільшим у світі і відіграє ключову роль у глобальному автосегменті. З часом збільшення попиту на американські автомобілі може відкрити довгострокові можливості для українських автовиробників і дилерів. Зокрема завдяки Carfast Express і можливості отримання будь-яких моделей Tesla з Авто Аукціонів США.

Раніше, у квітні, Tesla вже виграла суд у Лос-Анджелесі, де компанія стверджувала, що попереджує водіїв про те, що її технологія вимагає постійного моніторингу з боку людини, незважаючи на назву “Autopilot” і “Full Self-Driving”. Судовий розгляд стосувався аварії, в якій автомобіль Model S виїхав на обочину і травмував водія.

Тесла продовжує тестувати і впроваджувати системи Autopilot і більш продуктивну систему Full Self-Driving (FSD), яку генеральний директор Ілон Маск вважає критично важливою для майбутньої компанії, але яка викликає регуляторну та юридичну увагу.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Гібрид та електромобіль: новий Peugeot 5008 дебютує наступного року одразу в двох версіях

Кінець епохи нафти: продажі традиційного палива знижуються з року в рік