in

Tesla запатентувала систему автоматичної дезінфекції: на яких авто встановлять серійно

Tesla подала заявку на отримання патенту на автоматизовану систему дезінфекції для своїх майбутніх безпілотних електромобілів, які працюватимуть у таксі.

Відомо, що Tesla планує запустити автоматизовану службу замовлення поїздок, як тільки вирішить проблему водіння на автопілоті.

Судячи з заявки, новий патент автоматизує принаймні частину санітарної обробки безпілотних автомобілів. Патент називається “Контроль умов навколишнього середовища в закритих приміщеннях”.

У патенті зазначається, що спільні простори мають переваги у вартості, ефективності та екологічності. Наприклад, автомобіль, який забезпечує перевезення кількох людей протягом дня, забезпечує нижчі транспортні витрати та менший негативний вплив на навколишнє середовище, ніж автомобіль, який використовується лише однією людиною для особистих поїздок.

Однак місця спільного користування сприяють непрямій передачі інфекційних захворювань через заражене повітря, або поверхні. Сучасні способи дезінфекції спільних приміщень, наприклад ручне протирання дотикових поверхонь за допомогою дезінфікуючих серветок, можуть вимагати багато часу, праці та призводити до незадовільних санітарних умов. Крім того, такі дії, виконані вручну, може бути важко перевірити.

У патенті Tesla пояснює, що для відстеження використовує різноманітні датчики, які можуть включати датчик зображення, акустичний датчик, тепловий датчик, датчик тиску, ємнісний датчик, радіочастотний датчик або датчик якості навколишнього середовища всередині автомобіля. Що стосується фактичної процедури дезінфекції, Tesla згадує потенційне використання ультрафіолетового світла та системи опалення для дезінфекції.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, українці створили унікальний електромобіль для всесвітньої виставки тюнінгу SEMA та перетворили Tesla Model 3 в кабріолет.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Відключення світла не злякали: стало відомо, скільки електромобілів придбали українці у червні

Tesla варто хвилюватись: BYD встановила новий рекорд продажів авто на електротязі