in

Tesla та Ілон Маск знали про критичний дефект автопілота: рішення судді

Tesla зіткнулася з серйозною невдачею у суді, оскільки суддя зі штату Флорида постановив, що позивач проти виробника електромобілів може подати позов про відшкодування збитків за навмисну неправомірну поведінку та грубу недбалість.

Це сталося після того, як він знайшов “розумні докази” того, що генеральний директор компанії Ілон Маск та інші керівники знали про дефекти автопілота і дозволяли небезпечно керувати своїми авто.

Справа стосується смерті Стівена Беннера, власника Tesla Model 3, який в’їхав під 18-колісну вантажівку, що виїхала на дорогу. Внаслідок аварії дах електромобіля відірвало, а водій загинув.

Суддя Рейд Скотт сказав, що аварія була моторошно схожа на ту, що сталася в 2016 році, коли автопілот не зміг виявити вантажівки, що перетинали дорогу.

“У той же час Tesla використовувала маркетингову стратегію, яка передбачала, що її транспортні засоби були автономними, а публічні заяви Маска мали значний вплив на переконання щодо можливостей продуктів”, – зазначив він.

Суддя вказав на відео 2016 року, на якому показано, як автомобіль Tesla їде, і водій торкається керма чи педалей. Застереження на початку відео чітко вказує, що людина за кермом перебуває лише з законних причин, і що автомобіль рухався сам.

“У цьому відео відсутні будь-які ознаки того, що відео є небажаним, або що ця технологія зараз не існує на ринку”, – написав суддя Скотт.

Він додав, що, незважаючи на маркетингову кампанію, було б розумно зробити висновок, що відповідач Tesla через свого генерального директора та інженерів чітко усвідомлював проблему з “автопілотом”, який не міг виявити перехресний рух.

Ця думка є важливою подією після двох окремих рішень, які нещодавно вийшли на користь Tesla в Каліфорнії. У них йдеться, що водії несуть відповідальність за свої транспортні засоби, коли вони за кермом, незалежно від того, чи використовуються вдосконалені системи допомоги водієві, як-от автопілот. Суд у цій справі спочатку був призначений на жовтень, але був відкладений і досі не розпочався.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, BP встановлює зарядні станції Tesla на свої АЗС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Перевершив очікування автовиробника: електромобіль Fisker Ocean Sport показав неочікуваний запас ходу

Окремий штат в США Нью-Джерсі заборонить продаж авто з ДВЗ до 2035 року