in

Світове виробництво електромобілів під загрозою: Китай обмежив експорт графіту

Економічне протистояння США та Китаю безпосередньо відобразиться на виробництві електромобілів. У відповідь введення Вашингтоном додаткових обмежень на продажі передових напівпровідників Китаю, Пекін встановив спеціальні дозволи на експорт трьох сортів графіту.

З 1 грудня 2023 року Китай вимагатиме від експортерів подавати заявки на отримання дозволів на транспортування двох типів графіту, включаючи синтетичний графіт, а також природний лускатий графіт та продукти з нього.

Одразу після цього оголошення акції китайських виробників гібридних і електричних автомобілів, та акумуляторних блоків різко поповзли вгору. При цьому їхні закордонні конкуренти опинилися за бортом.

Справа в тому, що китайський графіт використовується практично у всіх анодах акумуляторів електромобілів. У 2022 році частка китайських виробників графіту на світовому ринку становила близько 65%, а деяких графітових виробів наближається до 100%.

За даними китайської митниці найбільшими покупцями графіту з Китаю є США, Індія, Японія та Південна Корея.

У Міністерстві торгівлі Китаю запровадження дозволів називають захистом «національних безпек», але при цьому звинувачують США у постійному перебільшенні поняття національної безпеки, зловживанні заходами експортного контролю та практиці до «односторонніх актів залякування».

У липні Пекін запровадив аналогічні обмеження на галій та германій – метали, які використовуються у ряді стратегічних галузей промисловості, включаючи електромобілі, мікрочіпи та деякі військові системи озброєння. Причина була такою самою – міркування національної безпеки.

І хоча контроль над германієм та галієм ще не викликав значних перебоїв для некитайських покупців, деяку невизначеність для залежних від китайських матеріалів галузей створив. З графітом все набагато складніше.

Нагадаємо, що під заборону США потрапили просунуті чіпи для штучного інтелекту, розроблені Nvidia та іншими компаніями, які, як вважають у Вашингтоні, Китай може використовувати для зміцнення своєї армії. Ці заходи не стосуватимуться чіпів, призначених виключно для використання в комерційних пристроях, таких як смартфони, ноутбуки, електромобілі та ігрові системи.

Як раніше повідомляв Autogeek, китайська Nio почала поставки електромобілів ET5 Touring до Європи.

За матеріалами: Financial Times

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Потужністю в 1341 силу: Nissan анонсував електричного передвісника Nissan GT-R

410 к. с. без бензину та дизеля: австрійці розробили гоночний водневий турбодвигун