in ,

Суперкар Rimac Nevera встановив новий рекорд швидкості серед серійних електромобілів у Гудвуді

Хорватський суперкар Rimac Nevera став новим рекордсменом швидкості серед серійних електромобілів у Гудвуді. В останній день Фестивалю швидкості він показав час 49,32 секунди. До перемоги електромобіль привів головний тест-пілот Bugatti Rimac Мирослав Зрнчевич.

У минулорічному Фестивалі він також брав участь у підйомі на пагорб на Nevera та продемонстрував глядачам серію ефектних «димних» заносів на кожному повороті. Тоді як метою цього вікенду був саме рекорд швидкості.

Кузов нового рекордсмена Гудвуда покривала ліврея, натхненна Rimac BMW e-M3, дітищем Мате Рімака та автомобілем, який підштовхнув його до створення Rimac Automobili. У 2011 році e-M3 встановив низку рекордів швидкості серед електромобілів, зареєстрованих FIA та Книгою рекордів Гіннеса. Ця ліврея була на Nevera під час недавнього заїзду, під час якого суперкар встановив 23 рекорди протягом доби.

Своїми успіхами Rimac Nevera завдячує передовій акумуляторній системі, трасмісії та програмному забезпеченню, розробленим фахівцями Rimac Group. Суперкар оснащений чотирма мотор-колесами. У задній частині встановлений подвійний інвертор потужністю 1 МВт, який забезпечує 639 к.с. та 900 Нм на двигун. Передня трансмісія виготовлена за індивідуальним замовленням для забезпечення оптимальної потужності та керованості. Сумарна віддача силової установки – 1914 к.с. та 2360 Нм (на колесах – 13 430 Нм).

Роботу всіх систем забезпечують мережа електронних блоків власної розробки та суперкомп’ютер на базі NVIDIA Pegasus. Розподіл тяги по колесах контролює фірмова система All-Wheel Torque Vectoring 2 (R-AWTV 2), яка коригує розмір тяги із частотою 100 за секунду в залежності від швидкості та дорожнього покриття.

Наклад Rimac Nevera обмежено 150 одиницями. Виробництво суперкара налагоджено на околиці Загребу, Хорватія. Поставки клієнтам по всьому світу продовжуються.

Як раніше повідомляв Autogeek, електричний гіпер-кросовер Lotus Eletre вартістю $113 000 дебютував у Гудвуді.

За матеріалами: Rimac

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

З ними не посперечаєшся: роботів навчили забирати погано припарковані авто

За перше півріччя 2023 року в Україні придбано 12 600 електромобілів: топ-5 нових та вживаних моделей