in ,

Студенти за рік створили електромобіль, який поглинає вуглекислий газ (фото)

Спорткар Zero Emission Mobility вловлює більше СО2, ніж виділяє.

Студенти Технологічного університету Ейндховена, Нідерланди, побудували електромобіль, здатний поглинати вуглекислий газ із повітря – Zero Emission Mobility (ZEM). І це не якийсь там макет, а повністю функціональний автомобіль, переваги якого розробники наразі демонструють під час рекламного туру по США, зупиняючись в університетах та на підприємствах.  

«Ми хочемо полоскотати галузь, показавши, що все можливо. Якщо 35 студентів зможуть за рік спроєктувати, розробити та побудувати майже вуглецево-нейтральний автомобіль, то в галузі також є можливості та перспективи», – пояснив один із учасників проєкту.

Метою студентської команди було створення транспортного засобу з мінімальним рівнем викидів протягом усього життєвого циклу, від виробництва до утилізації. І, схоже, це їм вдалося.

ZEM – це двомісний електромобіль, оснащений літій-іонним акумулятором нідерландської компанії Cleantron. Більшість деталей електроспорткару надруковано на 3D-принтері із переробленого пластику. Але головна «фішка» ZEM – здатність поглинати вуглекислий газ, якої вдалося досягта за рахунок строенного командую унікального фільтру.

У «студентського» електромобіля таких фільтрів два. За оцінками команди, вони здатні поглинути до 2 кг CO2 на відстані понад 20 000 миль (31 187 км). На перший погляд це нет так багато, але десять автомобілів ZEM можуть поглинути приблизно стільких ж вуглецю, як звичайне дерево. На думку розробників, у майбутньому такі фільтри можна було б очищати на зарядних станціях.

Команда знаходиться в процесі одержання патенту на свій фільтр CO2 та планує у найближчі роки збільшити його потужність. Використання таки фільтрів дозволить компенсувати забруднення довкілля під час виробництва акумуляторних блоків.

Нинішнім серійним електромобілям необхідно подолати десятки тисяч кілометрів, щоб досягти «вуглецевого паритету» із порівнянними бензиновими та дизельними моделями, що невілює відсутність шкідливих викидів під час експлуатації.

Як раніше повідомляв Autogeek, BMW перероблятиме рибальські сітки та канати, щоб оздоблювати автомобілі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Стали відомі українські ціни на новий Opel Grandland із повністю цифровим салоном

У Львові запрацював каршерінговий сервіс Getmancar: можна подорожувати пʼятьма областями