in ,

Менше 1,5 сек до “сотні”: студенти створили електричний спорткар, швидший за всі електромобілі у світі

З місця до 100 км/год електричний спортпрототип розігнався за 1,461 секунди.

Спортпрототип, який зумів потрапити до Книги рекордів Гіннесса, побудувала команда із 20 студентів Штутгардського університету. Відповідний запис датується 6 жовтня 2022 року. Спочатку заїзд планувався на початку вересня, але був перенесений з технічних причин.

Рекордний заїзд проходив на гоночній трасі заводі Bosch у Реннінгені в районі Боблінген у Баден-Вюртемберг. За кермом спортпрототипу знаходився Діого Сільва (Diogo Silva). З його слів, це було складно й тяжко фізично, але результат коштував докладених зусиль. Під час прискорення пілот зазнавав перевантаження 2,5G. Такі навантаження діють на астронавтів при вході ракети в атмосферу Землі.

Підготовка рекорду тривала протягом року. Спроєктували електромобіль учасники команди GreenTeam, які навчаються на різних факультетах Штутгартського університету. Вони й побудували спортпрототип у своїй майстерні на кампусі Файхінген.

Важить повнопривідний карбоновий болід трохи менше 145 кг. Потужність розробленої в університеті силової установки сягає 245 к.с. Це відповідає 1750 к.с. за тонну. Електромобіль оснащений нещодавно розробленим високовольтним акумулятором, але його технічні характеристики не уточнюються.

Першу спробу встановити світовий рекорд було зроблено наприкінці липня. Під час пробного заїзду автомобіль на великій швидкості відірвався від дороги та врізався в огорожу із шин. На щастя, водій не постраждав, але автомобіль зазнав величезних пошкоджень. Перед вересневим заїздом команда виявила нові технічні проблеми та змушена була знову відкласти спробу. 

Університетська компанія GreenTeam Uni Stuttgart eV заснована у 2009 році й з того часу регулярно бере участь у міжнародному студентському конкурсі дизайну «Formula Student». Для змагань студенти самостійно проєктують та будують електромобіль, який оцінюється у різних дисциплінах, таких як прискорення та витривалість. Загалом у GreenTeam близько 70 членів. Ще 140 випускників налічує асоціація підтримки, до якої входять колишні учасники команди.

Свій перший рекорд штутгартські студенти встановили у 2012 році, розігнавшись від 0 до 100 км/год за 2,681 секунди. Згодом він був побитий командами з Нідерландів та Швейцарії, але у 2015 році GreenTeam повернув титул рекордсмена, показавши час 1,779 секунди. 2016-го його покращила команда зі Швейцарії, розігнавши свій автомобіль до «сотні» за 1,513 секунди. Знадобилося п’ять років, щоб Штутгарт знову повернув собі титул рекордсмена.

Як раніше повідомляв Autogeek, BMW готує до випуску три «доступні» моделі електромобілів.

За матеріалами: University of Stuttgart

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Volkswagen ID.4 став бестселером ринку нових електромобілів у вересні: рейтинг топ-10 моделей

Тайванський виробник iPhone почне випускати електромобілі стартапу IndiEV