in ,

Сонячна панель на даху та запас ходу 720 км: у Tesla Cybertruck з’явився двійник з Канади

Пікап під назвою EF1-T розробила молода канадська фірма із виробництва електромобілів EdisonFuture.

Презентація електричного пікапа EdisonFuture EF1-T та побудованого на його основі фургона EF1-V відбулася на автосалоні у Лос-Анджелесі. Зовні пікап канадської компанії EdisonFuture нагадує Tesla Cybertruck і, на думку журналістів видання Electrek, може стати його гідною альтернативою.

Особливість обох електромобілів – сонячні батареї у вигляді мозаїки (Solar Mosaic Technology) на дахах, що дозволяє безперервно заряджатися в польових умовах. Зі слів розробників, у сонячну погоду накопиченої ними сонячної енергії вистачає для додаткових 55 км шляху.

Опціональний сонячний дах (Retractable Solar Cover) пікапа зсувається у задній частині для полегшення доступу до вантажного платформи довжиною 1981 або 2438 мм. За оцінками виробника, максимальна буксирувальна здатність пікапа становить 2800-3173 кг.

У довжину пікап EF1-T із подвійною кабіною досягає 6,2 метра. Для порівняння габаритна довжина Tesla Cybertruck складає 5885 мм.

Серійне виробництво пікапа EF1-T та фургона EF1-V планують розпочати у 2025 році. На ринку «сонячний» пікап запропонують у трьох модифікаціях. Базова задньопривідна версія з одним електромотором потужністю 405 к.с. та батареєю ємністю 120 кВт·год зможе проїжджати до 480 км без підзарядки.

«Середня» версія – піднопривідна з двомоторною силовою установкою потужністю 699 к.с. та батарей на 150 кВт·год здатна проїхати до 610 км. Запас ходу топової модифікації з трьома моторами сукупною віддачею 816 к.с та батареєю на 180 кВт·год – 720 км.

Фургон EF1-V відрізняється від пікапа лише наявністю закритої вантажної платформи та конструкцією сонячної батареї. Вартість перших серійних моделей EdisonFuture поки не оголошено.

EdisonFuture – це новий електромобільний бренд, створений Phoenix Motor Inc. в Онтаріо 2020 року. Phoenix Motorcars, у свою чергу, існує як дочірня компанія SPI Energy, що спеціалізується на відновлюваних джерелах енергії, зокрема сонячної.

У квітні минулого року SPI Energy підписала угоду про партнерство з Icona Design Group, яка передбачає спільні розробки та проєктування повністю електричних легкових та комерційних автомобілів. Як тоді заявлялося, на ринку електромобілі продаватимуть під брендами EdisonFuture та/або Phoenix Motorcars. Представлені в Лос-Анджелесі пікап та фургон – перший результат цієї співпраці.

Як раніше повідомляв Autogeek, пікап Ford Ranger отримає гібридну установку в новому поколінні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

“Щодня я відкриваю для себе щось нове”: як працює та відпочиває водій Bolt

Водії Tesla не змогли потрапити до електромобілів через проблему на сервері