in

Щоб зекономити до $3000, водії змусили Tesla поширити гарантію на флеш-накопичувачі в електромобілях

Додаткові гарантійні зобов’язання стосуються заміни флеш-пам’яті в автомобілях Model S та Model X, випущених до 2018 року, але не старше 8 років.

Власники електрокарів Tesla Model S та Model X, випущених до 2018 року, добилися від виробника гарантійної заміни мікроконтролера (MCU), який забезпечує роботу всієї інформаційно-розважальної платформи автомобіля. До цього протягом декількох років їм доводилося витрачати на ремонт та заміну MCU від 1800 до 3000 доларів.

Змусити компанію включити цю опцію до гарантійних зобов’язань вдалося тільки після колективного судового позову, поданого у травні цього року в Каліфорнії. Опинившись перед загрозою відклику сотень тисяч машин, в Tesla вирішили піти на компроміс: пообіцяли гарантійну заміну несправних блоків у автомобілях не старше 8 років або з пробігом не більше 100 тис. миль (160 тис. км).

Також були обіцяні компенсації за ремонт або заміну блоків MCU. Під дію «обіцянок» потрапили автомобілі Tesla Model S, випущені з 2012 по 2018 рік та Model Х – з 2016 року по березень 2018-го. Всім іншим, як і раніше доведеться платити зі своєї кишені.

Проблема полягає в тому, що до 2018 року блок MCU використовував процесори NVIDIA Tegra 2/3 та 4/8 Гбайт флеш-пам’яті SK Hynix. Через велике навантаження на систему, ресурс перезапису флеш-пам’яті швидко вичерпувався, що приводило до різних збоїв. Найчастіше відключався сенсорний екран та виникали проблеми з включенням обігріву, кондиціонера, задньої камери та інших функцій.

У власників нових автомобілів такої проблеми немає, оскільки з 2018 року в блоці MCU використовується процесор Intel Atom та 64 Гбайт флеш-пам’яті Micron, що значно збільшило ресурс системи.

Як раніше повідомляв Autogeek, Tesla планує у 2021 році зібрати 550 000 електромобілів на заводі в Шанхаї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Не плутати с Bolt EV: GM випустить новий електромобіль Chevy Bolt EUV і показали інтер’єр на відео

Підстаканники з кавової гущі та сортування сміття: мережа WOG розширює участь в природозахисних проектах