in

По $16 000 кожному: Tesla компенсує клієнтам повільну зарядку – рішення суду

Компенсації отримають власники Tesla Model S та Model X з батареєю ємністю 85 кВт•год.

Норвезький суд зобов’язав компанію Tesla виплатити по 136 000 крон (приблизно 16 тисяч доларів США) власникам автомобілів Model S та Model X з акумулятором ємністю 85 кВт•год, які постраждали через оновлення програмного забезпечення. Як повідомило видання Electrek, суд визнав, що воно стало причиною зниження швидкості зарядки та ємності акумулятора.

Більшість власників електромобілів помітили ці зміни після оновлення ПЗ до версії 2019.16.1 та 2019.16.2. Йдеться про автомобілі випущені до 2016 року. Помічати зменшення запасу ходу вони почали ще у 2019 році, цифри коливалися від 19 до 48 км. Один з власників Tesla Model S 85 2014 року зазначив, що після виходу оновлення пробіг його автомобіля за 5 тижнів знизився з 397,5 до 349 км, тобто на 11%. Також значно збільшився час зарядки батареї на фірмових Supercharger.

Коментуючи цю ситуацію, в компанії повідомили, що оновлення ПЗ повинно було «захистити акумулятор та збільшити термін його служби», й воно призвело до втрати дальності тільки у «невеликого відсотка» автомобілів.

Як повідомило норвезьке онлайн-видання Nettavisen, у Норвегії компенсації в розмірі $16 тисяч автоматично отримали близько 30 власників електромобілів Tesla, але у компанії є ще кілька тижнів на подачу апеляції.

Тільки у Норвегії від оновлення могли постраждати понад 10 000 власників Tesla, що обіцяє компанії величезні штрафи. Крім того, аналогічні позови розглядаються судами інших країн, у тому числі й США.

Як раніше повідомляв Autogeek, новий Tesla Roadster буде відрізнятися від прототипа.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Електричний кросовер Smart стане конкурентом Mini Countryman: перші офіційні зображення

Посунути Tesla: найбільші автоконцерни Китаю разом створять новий електромобільний бренд