in

Потрійний рекорд електричного літака Rolls-Royce показали на відео

Компанія Rolls-Royce поділилася результатами польотів електричного літака Spirit of Innovation.

«Дух інновацій», так у перекладі звучить назва проекту, який розробляється в рамках програми ACCEL (Accelerating the Electrification of Flight). Вперше Spirit of Innovation здійнявся в небо 15 вересня 2021 року, а через два місяці компанія Rolls-Royce повідомила про перші рекордні результати, які можуть стати світовими.

Один із них – це швидкість 555,9 км/год на ділянці довжиною 3000 метрів, що дозволяє «Духу інновацій» претендувати на звання найшвидшого електричного літака у світі. Чинний рекорд – 337,5 км/год – належить прототипу Siemens Extra 330LE. Після процедури підтвердження результатів електролітака Rolls-Royce Міжнародною федерацією авіаційного спорту це досягнення виявиться у минулому. Як повідомили у компанії, всі необхідні для цього документи вже передані федерації.

Також літак може стати світовим рекордсменом за максимальною швидкістю на дистанції 15 км – 532,1 км/год та за часом підйому на висоту 3000 метрів – 3 хвилини та 22 секунди, на хвилину швидше Siemens Extra 330LE.

Ще одне досягнення – максимальна швидкість польоту 623 км/год. Зі слів випробувачів, такого результату вдалося досягти під час одного із тестових польотів. Нинішній рекорд – 658,7 км/год – належить спортивному літаку Sharp Nemesis NXT, фузеляж якого використано для прототипу Rolls-Royce.

Але головне завдання тестової програми Spirit of Innovation – збір інформації про роботу всіх систем літака. Надалі ці дані дозволять створити ефективні електричні силові установки для літаючих таксі та декарбонізувати авіаподорожі.

Spirit of Innovation укомплектований тримоторною силовою установкою YASA потужністю 400 кВт (понад 500 к.с.) та «найбільш ємною аккумуляторною батареєю, коли-небудь створеною для літака», яка складається з 6480 комірок з теплоізоляцією з пробкового дерева. Робоча напруга батареї – 750 В. Дальність польоту, яку вона спроможна забеспечити  – 320 км.

Як раніше повідомляв Autogeek, повністю електричний 100-місний літак Wright Spirit зможе пролетіти 600 км на одному заряді.

За матеріалами: Rolls-Royce

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Новий кросовер Chery Tiggo 2 Pro вже прямує до України: всі характеристики

“Щодня я відкриваю для себе щось нове”: як працює та відпочиває водій Bolt